mario mandzukicBajern u finalu Kupa pobedom protiv Kajzerslauterna

Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se u finale Kupa, pošto su večeras u polufinalnoj utakmici na svom terenu pobedili Kajzerslautern sa 5:1.
Bajern će u finalu braniti trofej protiv Borusije iz Dortmunda, 17. maja u Berlinu. Borusija je sinoć na svom terenu pobedila Volfsburg sa 2:0.
Golove na Alijanc areni za ekipu Pepa Gvardiole postigli su Bastijan Švajnštajger u 23. minutu, Toni Kros u 32, Tomas Miler iz penala u 50, Mario Mandžukić u 78. minutu i Mario Gece u prvom minute sudijske nadoknade vremena drugog poluvremena.
Gol za Kajzerslautern, koji igra u drugoj ligi, postigao je Simon Coler u 60. minutu.
Bajern je prošle godine osvojio tri trofeja, a ove sezone već je odbranio titulu u Bundes ligi i pokušaće da osvoji 17. Kup u klupskoj istoriji. Takođe, Bajern će pokušati i da odbrani trofej u Ligi šampiona, u polufinalu igra protiv Real Madrida.
Borusija iz Dortmunda je do sada tri puta osvajala Kup Nemačke.

Povezana vest:  Janković: Što se nas tiče prvenstvo može sutra da počne