Messi Barcelona AthleticBarselona posle preokreta pobedila Bilbao i sačuvala nadu

Fudbaleri Barselone zadržali su nadu da mogu da odbrane titulu u Španiji, pošto su danas u gostima posle preokreta pobedili Atletik Bilbao sa 2:1 u derbiju 34. kola Primere.
Barselona četiri kola pre kraja ima četiri boda manje od Atletiko Madrida i dva više od Reala, koji ima meč manje. Bilbao je na četvrtom mestu, poslednjem koje vodi u Ligu šampiona.
Atletik je poveo golom Arica Aduriza u 50. minutu, a Barselona je napravila preokret za samo dva minuta. Prvo je Pedro u 72. Savladao Gorku Izarioza, da bi u 74. Lionel Mesi iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca postavio konačan rezultat.
U ranijim današnjim mečevima, Selta je u gostima pobedila Almeriju 4:2, Rajo Valjekano je kod kuće bio siguran protiv „fenjeraša“ Betisa 3:1, dok je Sevilja savladala Granadu 4:0.

Povezana vest:  Blekpul kažnjen sa 25.000 funti zbog sastava tima