vojvodina pozdravVojvodina zaustavljena na korak od podviga

Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope iako su večeras u Novom Sadu, u revanš utakmici 2. kola, savladali tim slovačkog predstavnika Trencina sa 3:0 (1:0).
Strelci su bili Ivanić u 17, Alivodić u 52. i Stojanović u 68. minutu.
Izabranici trenera Zorana Marića zaustavljeni su na korak od podviga i tek sada će žaliti zbog očajne igre u prvom meču prošle nedelje u Slovačkoj, gde su poraženi čak sa 4:0.
Večeras su se prikazali u sasvim drugom svetlu, igrajući nadahnuto i motivisano i samo zbog zle sreće nisu stigli barem do produžetaka.
Kada je Ivanić načeo mrežu odličnog golmana Volešaka posle petnaestak minuta ništa nije govorilo da će Novosađani stići nadomak ubedljivog trijumfa.
Najveći deo uzbudljive utakmice protekao je u velikoj ofanzivi srpskog tima.
U drugom poluvremenu Alivodić i Stojanović nagovestili su da bi ipak Novosađani mogli do cilja, stvorene su brojne šanse, ali nažalost do kraja je nedostajao još jedan gol.
Fudbaleri Trenčina teškom mukom sačuvali su mrežu, a igrači Vojvodine posle meča su aplauzom pozdravljeni od navijača zbog prikazane igre u uloženog truda.
Trenčin će u 3. kolu kvalifikacija za ligu Evrope igrati protiv engleskog predstavnika Hala.