dusan-tadicSautempton izbacio Arsenal iz Liga kupa, Tadić strelac

Fudbaleri Sautemptona priredili su iznenađenje savladavši večeras u Londonu domaćina Arsenal sa 2:1, u utakmici 3. kola engleskog Liga kupa.
Menadžer „tobdžija“ Arsen Venger izveo je večeras kombinovani sastav, što je Sautempton umeo da iskoristi i nakon preokreta zasluženo izbori prolaz u dalje takmičenje.
Arsenal je poveo u 14. minutu golom Aleksisa Sančeza, ali je šest minuta kasnije rezultat izjednačio srpski reprezentativac Dušan Tadić iz penala, da bi u 40. minutu Klajn doneo gostima prednost koja je sačuvana do kraja meča.
Liverpul je tek posle mnogo uzbuđenja i izvođenja penala slavio protiv drugoligaša Midlzbroa (14:13) u meču na kojem je srpski reprezentativac Lazar Marković igrao do 98. minuta.
Činilo se da je pobednik na Enfildu rešen kada je u 109. minutu produžetka mrežu zatresao španski internacionalac Suso, koji zamenio upravo Markovića, ali su gosti izjednačili u 127. minutu golom sa bele tačke za 2:2.
U penal seriji viđena je prava drama nakon što je Sterling propustio priliku da kao peti izvođač reši meč. Usledilo je maratonsko gol za gol sve dok Suso ponovo nije bio precizan, a Adomah promašio za Midlzbro.
Rezultati: Arsenal – Sautempton 1:2, Kardif – Bornmaut 0:3, Derbi – Reding 2:0, Lejton – Šefild Junajted 0:1. Liverpul – Midlsboro 2:2, penalima 14:13, MK Dons – Bredford 2:0, Šruzberi – Norič 1:0, Sanderlend – Stouk 1:2, Svonsi – Everton 3:0, Fulam – Donkaster 2:1.
Sutra igraju Čelsi – Bolton, Totenhem – Notingem Forest, Mančester Siti – Šefild Venzdej, Kristal Palas – Njukasl, Barton – Brajton i Vest Bromvič Albion – Hal.