Elche  SevillaSevilja odnela bodove iz Elčea za drugo mesto u Primeri

Fudbaleri Sevilje savladali su večeras u Elčeu istoimenu domaću ekipu sa 2:0 i sa nova tri boda preuzeli drugo mesto na tabeli španske Primere.
Klub iz Andaluzije znalački je odigrao utakmicu 8. kola. Dobrom taktikom u prvom poluvremenu umirio je neugodni domaći tim, da bi u nastavku krenuo angažovanije i sa dva gola rutinski došao do uspeha.
Sevilja je zabeležila šestu pobedu ove sezone, preskočila Real Madrid i sada zaostaje samo tri boda za vodećom Barselonom, dok je Elče petim porazom ostao među ugroženim klubovima.
Elče – Sevilja 0:2 (Baka 59, Gameiro 73)
Ranije danas Deportivo je kod kuće ubedljivo slavio protiv Balensije (3:0), dok je šampion Atletiko Madrid na svom Visente Kalderonu takođe bio siguran u susretu sa Espanjolom (2:0).
Od 21 sat igraju Viljareal i Almerija.
Odigrano juče: Atletik Bilbao – Selta 1:1, Kordoba – Malaga 1:2, Barselona – Eibar 3:0, Levante – real madrid 0:5.
Odigrano u petak: Granada – Rajo Valjekano 0:1.
U poslednjem meču sutra se sastaju Sosijedad i Hetafe.
Tabela: Barselona 22, boda, Sevilja 19, Real Madrid 18, Valensija i Atletiko Madrid po 17, Selta 13, Malaga 12, Viljareal i Rajo Valjekano po 11, itd.

Povezana vest:  Falkao predvodi Kolumbijce protiv Brazila u Majamiju