liverpul-realReal lako sa Liverpulom, Borusija sigurna u Istanbulu

Fudbaleri madridskog Reala i Borusije Dortmund večeras su kao gosti lako osvojili bodove u utakmicama 3. kola Lige šampiona.
Branioci titule su u derbiju B grupe slavili protiv Liverpula na Enfildu rezultatom 3:0, dok je Borusija u Istanbulu takođe bez problema nadigrala domaći Galatasaraj (4:0).
Španski „kraljevski klub“, desetostruki evropski prvak, gotovo s pola snage srušio je engleskog velikana, a predvođen Ronaldom i Benzemom sva tri pogotka postigao je još u prvom poluvremenu.
Liverpul je razočarao i još jednom potvrdio da u ovom trenutku nema ekipu za velika dela. Bio je nemoćan da na pravi način parira kvalitetnom protivniku, a živost u jalovoj igri „crvenih“ nije uneo ni ulazak srpskog napadača Lazara Markovića dvadesetak minuta pred kraj.
Engleskom klubu predstoji teška borba za plasman u nokaut fazu, koju je Real praktično već osigurao.
Borusija je trijumfalno prošla kroz Istanbul i takođe zakoračila u narednu rundu takmičenja. Sa dva gola Obamejanga i jednim Rojsa već u prvom delu susreta osigurala je prednost, koju je rutinski uvećala na važnom gostovanju.
Srpski defanzivac u timu iz Dortmunda Neven Subotić bio je starter, dok je Miloš Jojić presedeo na klupi.
Spektakularan preokret napravio je Arsenal na gostovanju u Briselu, gde je protiv Anderlehta osvojio bodove koji gotovo sigurno znače plasman u nokaut fazu.
Prvak Belgije, u čijem je timu srpski napadač Aleksandar Mitrović bio rezerva, poveo je dvadesetak minuta pred kraj i činilo se da ima najmanje remi, ali Arsenal, kako to umeju samo engleski klubovi, nije posuustajao i u samoj završnici, u roku od dva minuta, poraz pretvorio u pobedu postigavši pogodak u sudijskoj nadoknadi.
Neprijatno iznenađenje navijačima priredio je Juventus porazom u Pireju od Olimpijakosa (1:0) i sada mora da strepi kada je u pitanju plasman u narednu rundu.
Olimpijakos je igrao angažovano i veoma pozrtvovano, pa je zasluženo trijummfovao, a pobedi domaćeg dima doprineo je i srpski internacionalac Luka Milivojević, koji je odigrao svih 90. minuta.
Utakmicu u Pireju vodio je najbolji srpski arbitar Milorad Mažić.
Atletiko Madrid je na Visente Kalderonu očekivano „isprašio“ Malme (5:0), prvu, istorijsku pobedu u Ligi šampiona ostvario je bugarski Ludogorec trijumfujuć nad Bazelom (1:0), dok su Monako i Benfika odigrali bez golova (0:0).

Rezultati:

Povezana vest:  Nikolić: Nije do mene da li će Kojić i Luka ostati u Radu

A grupa:

Atletiko Madrid – Malme 5:0 (Koke 48, Mandžukić 61, Grizman 63, Godin 88, Ćerči 90+3)

Olimpijakos – Juventus 1:0 (Kasami 36)

Tabela: Atletiko Madrid 6 bodova, Olimpijakos 6, Juventus 3, Malme 3.