Chelsea WBAČelsi siguran protiv VBA, Siti održava korak

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na svom terenu Vest Bromvič Albion sa 2:0 (2:0) u 12. kolu Premijer lige.
Londonski tim je već u 25. minutu imao dva gola prednosti preko Dijega Koste i Edena Azara, a deseti trijumf ove sezone bio mu je znatno olakšan pošto je crveni karton za goste dobio Jakob nakon pola sata igre.
Mančester Siti nastavio je poteru za liderom Čelsija, ali je teškom mukom došao do tri boda nad Svonsijem. Velšani su poveli golom Vilfreda Bonija na startu meča, ali je ubrzo rezultat izjednačio crnogorski napadač Stevan Jovetić.
Pobedu timu Maurisija Pelegrinija doneo je vezista Jaja Ture golom u 62. minutu.
Iznenađenje dana napravio je poslednjeplasirani Barnli, koji je bio bolji od Stouka u gostima. Junak meča bio je dvostruki strelac Deni Ings.
Pobede su zabeležile ekipe Evertona i NJukasla, koji su na svom terenu savladali Vest Hem, odnosno Kvins Park Rendžers.