inter slavlje

Milanski derbi na San Siru bez pobednika

Fudbaleri Milana i Intera igrali su večeras nerešeno 1:1, u derbi utamici 12. kola italijanske Serije A. Veliki derbi Milana nije doneo pobednika, iako su roso-neri poveli sredinom prvog poluvremena i najavili da mogu do tri veoma važna boda.
Ekipa trenera Pipa Inzagija stvorila je u nastavku još nekoliko povoljnih šansi, ali nije uspela da savlada golmana Handanovića, što je Inter umeo da kazni i 15 minuta posle odmora pogotkom Nigerijca Obija izjednači rezultat za remi.
Novoangažovani šef stručnog štaba gostiju Roberto Manćini ostavio na klupi srpskog defanzivca Nemanju Vidića, dok je Zdravko Kuzmanović bio starter i odigrao je ceo meč.
Nakon večerašnjeg remija Milan je preuzeo sedmo mesto na tabeli sa 18 bodova, dok je Inter devetoplasirani sa bodom manje.
Milan – Inter 1:1 (Menez 23 – Obi 61)
Odigrano ranije danas:
Torino – Sasuolo 0:1 (Floro 87)
Ćezena – Sampdorija 1:1 (Lućini 60 – Nica 77. auto gol)
Verona – Fiorentina 1:2 (Lopez 39 – Rodrigez 16, Kvardado 62)
Napoli – Kaljari 3:3 (Iguain 11, Inler 30, De Guzman 62 – Ibarba 38, Farijas 47, 67)
Parma – Empoli 0:2 (Vecino 45+1, Tavano 56)
Udineze – Kjevo 1:1 (Di Natale 45+1 – Radovanović 74)
Odigrano u subotu: Atalanta – Roma 1:2, Lacio – Juventus 0:3.
U poslednjoj utakmici 12. kola sutra se sastaju Đenova i Palermo.
Tabela: Juventus 31 bod, Roma 28, Napoli 22, Sampdorija 21, Đenova i Lacio po 19, Milan i Udineze po 18, Inter 17, itd.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Selektor Nigerije odabrao 23 igrača