Newcastle United  SunderlandSanderlend pobedio Njukasl golom u 90. minutu

Fudbaleri Sanderlenda pobedili su danas u gostima Njukasl sa 1:0, pošto je Adam Džonson postigao gol u 90. minutu meča.
Ovo je Sanderlendu bila četvrta uzastopna pobeda u derbiju sa regionalnim rivalom, prvi put u istoriji.
Džonson je gol na Sent Džejms parku postigao posle kontranapada u 90. minutu, u derbiju koji nije bio mnogo kvalitetan, ali je bio borben.
Sanderlend je bio bolji u većem delu utakmice, a Stiven Flečer je pogodio prečku. Njukasl je odgovorio žestoko, ali nije uspeo da savlada golmana Kostela Pantiliona, koji je dva puta odbranio udarce Ajozea Pereza i jedan šute Muse Sisokoa.
Njukasl je zabeležio dva uzastopna poraza nakon što je Čelsiju naneo prvi poraz u sezoni i sada se nalazi na devetom mestu.
Sanderlend je posle tek treće pobede u sezoni došao na 14. Mesto tabele.

Povezana vest:  Stanković: Nemam šta da zamerim momcima, dali su sve