Athletic Bilbao  Atletico MadridAtletiko Madrid preokretom do trijumfa u Baskiji

Fudbaleri Atletika Madrid savladali su večeras na gostujućem terenu ekipu Atletika Bilbao sa 4:1 i 11. pobedom ove sezone ostali u trci za odbranu šampionske titule u Primeri.
Tim Dijega Simeonea loše je otvorio utakmicu 16. kola. Domaćin je poveo već u 17. minutu, ali je u nastavku Atletiko dominirao na teškom gostovanju u Baskiji, gde se istakao trostruki strelac Antoan Grizman.
Atletiko na trećoj poziciji Primere i dalje zaostaje četiri boda za vodećim Realom, koji ima utakmicu manje, dok je Atletik Bilbao u sredini tabele.
Ranije danas Malaga je takođe posle preokreta slavila u Elčeu (2:1), Viljareal je kod kuće bio siguran protiv Deportiva (3:0), dok su Granada i Hetafe podelili bodove (1:1).

Rezultati:
Atletik Bilbao – Atletiko Madrid 1:4 (Riko 17 – Grizman 46, 73, 81, Garsija 53. penal)
Elče – Malaga 1:2 (Lomban 45+1 – Kamačo 49, Alberto 77)
Granada – Hetafe 1:1 (Kordoba 40 – Velaskez 78)
Viljareal – Deportivo La Korunja 3:0 (Žonatan 10, Vijeto 68, 73)
Odigrano juče: Eibar – Valensija 0:1, Barselona – Kordoba 5:0, Levante – Sosijedad 1:1, Rajo Valjekano – Espanjol 1:3.
Odigrano u petak: Selta – Almerija 0:1.
Utakmica Real Madrid – Sevilja odložena je za 4. februar.
Tabela: Real Madrid (-1) 39 bodova, Barselona 38, Atletiko Madrid 35, Valensija 31, Viljareal, Sevilja (-1) i Malaga po 30, Selta, Eibar i Espanjol po 20, itd.

Povezana vest:  Osam navijača povredjeno na utakmici Zvezda - CSKA