Adem Ljajic Roma Sampdoria

Remi Fiorentine i Rome, gol Ljajića

Povremeni reprezentativac Srbije Adem Ljajić doneo je bod ekipi Rome protiv Fiorentine u Firenci (1:1) u meču 20. kola italijanske Serije A. Lajić je izjednačujući pogodak, svoj sedmi u prvenstvu, postigao u 49. minutu nakon što je u petercu domaćeg tima realizovao asistenciju Huana Iturbea.
Prethodno je u 19. minutu nemački napadač Mario Gomez doveo Fiorenitinu u vođstvo, posle akcije Nenada Tomovića i Davida Pizara.
U nastavku oba tima nisu iskoristila nekoliko povoljnih šansi, pa je nerešen rezultat možda i najpravedniji ishod meča.
Ljajića je u finišu meča zamenio defanzivac Daglas Majkon, dok je Tomović za Fiorentinu odigrao ceo meč.
Roma se remijem na Artemio Frankiju udaljila od borbe za titulu Serije A, pošto je lider Juventus odmakao na sedam bodova.