Sassuolo   LazioLacio slavio protiv Sasuola, preokret Sampdorije u Bergamu

Fudbaleri Lacija savladali su danas u gostima ekipu Sasuola sa 3:0, dok je Sampdorija u Bergamu preokretom osvojila sva tri boda protiv domaće Atalante (2:1), u utakmicama 25. kola italijanske Serije A.
Rimljani su 13. pobedom ove sezone ostali u konkurenciji za treće mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, a srpski reprezentativac u njihovim redovima, Dušan Basta, meč je odgledao sa klupe.
Sasuolo je nakon sjajnih partija jesenas ušao u lošu seriju i osmim porazom ostao na 12. poziciji.
Atalanta je bila blizu važnog uspeha u borbi za opstanak, vodila je još od 16. minuta, ali je Sampdorija srpskog trenera Siniše Mihajlovića u drugom delu utakmice zaigrala veoma dobro, pravovremeno je izjednačila, a potom u završnici došla do trijumfa kojim je ostala u trci za visok plasman.
Srpski golman Vlada Avramov danas je bio rezerva u porazu domaćina, koji je ostao najbliži zoni ispadanja.
Ranije danas Verona je osvojila ceo plen na gostovanju Kaljariju na Sardiniji (2:1), Boško Janković je ponovo bio starter i igrao je do 55. minuta, dok je golman Željko Brkić u timu Kaljarija meč odgledao sa klupe.