Massimiliano Allegri MARCO BERTORELLO AFP

Alegri: Naša prednost nije nedostižna

Trener fudbalera Juventusa Masimo Alegri ocenio je danas da bodovna prednost njegove ekipe u Seriji A u odnosnu na drugoplasiranu ekipu nije velika i nedostižna.
-Imali smo tri remija u poslednjih pet utakmica i to nisu rezultati koji me raduju. Devet bodova prednosti je dosta, ali ako ovako nastavimo to bi se moglo istopiti. Ima još mnogo utakmica do kraja, mnogo bodova je u igri, tako da moramo biti oprezni – rekao je Alegri, a prenose italijanski mediji.
Rome i Juventus odigrali su sinoć u Rimu nerešeno 1:1, u derbiju 25. kola italijanske Serije A.
-Dobri smo bili negde do 70. minuta. Do tada nismo dopustili Romi nijednu priliku na utakmici. Ipak, s igračem više smo postali loši, prestali smo da se držimo plana i na kraju smo strepeli da izgubimo meč – kazao je Alegri.
Gol za Juventus postigao je Karlos Teves u 64. minutu, a Alegri je kazao da je Argentinac zaslužio da postigne gol, kao i da ga raduju njegove dobre igre u poslednje vreme. Juventus posle 25 odigranih utakmica zauzima prvo mesto sa 58 bodova, dok je Roma druga sa 49.