SSC Napoli SampdoriaNapoli slavio protiv Sampdorije

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na svom terenu Sampdoriju sa 4:2 u utakmici 32. Kola italijanske Serije A.
Sampdorija je povela u 12. minutu, pošto je Raul Albiol pogodio svoju mrežu, ali se Napoli vrlo brzo vratio u meč i do kraja prvih 45 minuta preokrenuo rezultat.
Prvo je Manolo Gabijadini izjednačio na 1:1 u 31. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Gonzalo Iguain doveo Napoli u vođstvo.
Na 3:1 povisio je Lorenco Insinje u 47. minutu, a pobedu Napolija potvrdio je Iguain u 81. minutu iz jedanaesterca. Sampdorija je do kraja meča uspela samo da smanji rezultat preko Luisa Murijela u 89. minutu.
Napoli je posle 32 odigrana kola četvrti na tabeli Serije A sa 56 bodova, dok je ekipa Siniše Mihajlovića peta sa šest bodova manje.