real rekord slavljeReal slavio u Vigu, dva gola Ernandesa

Fudbaleri Reala pobedili su večeras na gostujućem terenu ekipu Selte sa 4:2 (3:2) u utakmici 33. kola španske Primere i ponovo prišli Barseloni na dva boda zaostatka.
Real je teže nego što se očekivalo došao do trijumfa u veoma efikasnom meču u Vigu.
Selta je bila izuzetno opasan protivnik, posebno u prvom poluvremenu kada je „kraljevski“ klub uspeo da se odbrani i sa minimalnom prednošću ode na odmor.
Junak pobede Madriđana ponovo je bio Havijer Čičarito Ernandes, koji je sa dva pogotka, a posebmo onim u 69. minutu konačno slomio otpor domaćina.
Meksički reprezentativac nastavio je golgetersku seriju posle važnog pogotka u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona protiv Atletiko Madrida.
Golove za Seltu postigli su Nolito u 9. i Mina u 28. minutu, dok su se u timu Karla Anćelotija, pored Ernandesa, u strelce upisali Toni Kros i Džejms Rodirges.
Rezultati:
Almerija – Eibar 2:0 (Bifuma 8, Verza 68. penal)
Sevilja – Rajo Valjekano 2:0 (Ibora 16, Kariko 45)
Selta – Real Madrid 2:4 (Nolito 9, Mina 28 – Kros 16, Ernandes 24, 69, Rodriges 43)
Malaga – Deportivo La Korunja 1:1 (Amrabat 47 – Rijera 60)