celsi pobeda krajČelsi pobedio Kristal Palas i postao prvak Engleske

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na svom terenu Kristal Palas sa 1:0 (1:0) i tri kola pre kraja prvenstva obezbedili petu titulu šampiona Engleske u klupskoj istoriji.
Čelsi je novim trijumfom pobegao drugoplasiranom Mančester Sitiju 16 bodova i posle pet godina vratio pehar na Stamford Bridž.
Ekipa Žozea Murinja je slavila golom Edena Azara u 45. minutu, kada mu je golman Speroni odbranio penal, ali je Belgijanac odbijenu loptu glavom sproveo u mrežu.
Portugalski trener je sa Čelsijem osvojio treću titulu, nakon što je u svom prvom mandatu bio prvak Premijer lige 2005. i 2006. godine.
Srpski reprezentativci Nemanja Matić i Branislav Ivanović odigrali su svih 90 minuta za londonski tim.