bajer slavlje

Bajern pobedom proslavio titulu

Fudbaleri Bajerna pobedili su Majc sa 2:0 u poslednjoj utakmici Bundeslige i na taj način proslavili ranije osvojenu treću uzastopnu i ukupno 25. titulu prvaka Nemačke.
Golove za Bajern postigli su Robert Levandovski u 25. minutu iz penala i Baštijan Švajnštajger u 48. minutu.
Fudbaleri Augzburga su napravili najveći preokret u poslednjem kolu, pošto su u gostima posle gola minusa savladali Borusiju Menhengladbah sa 3:1 i tako kao peti na tabeli obezbedili mesto u Ligi Evrope.
Isti uspeh ostvarili su i fudbaleri Šalkea, koji su sada šesti na tabeli
To međutim nije pošlo za rukom Borusiji iz Dortmunda koja će morati da traži evropsko „mesto pod suncem“ u finalu Kupa Nemačke protiv VOLFSBURGA 30. maja.
Izabranici Jirgena Klopa su naime, pobedili sa 3:2 Verder iz Bremena ali je taj rezultat dovoljan samo za sedmo mesto.
Hamburg je pobedom nad Šalkeom od 2:0 izbegao da automatski ispadne iz lige, pa će morati da se bori za opstanak u plej ofu protiv trećeplasiranog tima iz druge lige,.
Hamburg su ispadanja spasili Ivica Olić i srpski reprezentativac Slobodan Rajković.
Iz Bundeslige ispadaju Frajburg i Paderborn.
Rezultati i strelci 34. kola:
Bajern – Majnc 2:0 ( Levandovski 25. penal, Švajnštajger 48)
Borusija Dortmund – Verder Bremen 3:2 (Kagava 15, Aubamejang 17, Mkitarijan 42 – OEstunali 26, Gebre Selasije 85)
Borusija Menhengladbah – Augzburg 1:3 (Rafael 36 –
Hojbjerg 72, Matavz 77, Melders 90+5)
Hofenhajm – Herta 2:1 (Modeste 8, Firmino 80 – Berens 72)
Hanover 96 – Frajburg 2:1 (Kijotake 3, Pavel Krmas 84. autogol –
Petersen 90+2)
Ajntraht Frankfurt – Bajer Leverkuzen 2:1 (Seferović 4, Madlung 39 – Belarabi 6)
Hamburg – Šalke 2:0 (Ivica Olić 49, Slobodan Rajković 58)
Keln – Volfsburg 2:2 ( Osako 3,Knoće 61. autogol – Gustavo 8, Perišić 15)
SC Paderborn – Štutgart 1:2 ( Vučinović 4 –
Didavi 36, Ginček 72.
Tabela: Bajern 79, Volfsburg 69, Borusija Menhengladbah 66 , Bajer Leverkuzen 61, Augzburg 49 , Schalke 48 , Borusija Dortmund 46.

Povezana vest:  MLS želi zvanično takmičenje sa engleskim klubovima