superliga srbije

Spartak u finišu do bodova protiv Vojvodine

Fudbaleri Spartaka savladali su danas u Subotici ekipu novosadske Vojvodine sa 2:1 i drugom pobedom ove sezone odmakli od donjeg dela tabele Superlige Srbije. Subotičani su do izuzetno značajnog uspeha došli golom u trećem minutu sudijske nadoknade, pa su preuzeli 10. poziciju.
Domaćin je poveo na početku utakmice, ali kada su Novosađani izjednačili desetak minuta posle odmora činilo se da predstoji miroljubiva podela bodova.
Spartak je, međutim, u nadoknadi vremena ipak došao do neočekivanog trijumfa protiv favorizovanih gostiju.
Spartak – Vojvodina 2:1 (Makarić 4, Ilić 90+3 – Ivanić 57)
U preostalim mečevima 8. kola Superlige od 19 sati igraju Mladost Lučani – Crvena zvezda i Metalac – Čukarički.
Odigrano juče: Radnik Surdulica – Voždovac 1:3, Partizan – OFK Beograd 2:1, Novi Pazar – Rad 1:0, Javor – Radnički Niš 0:0.
Odigrano u petak: Jagodina – Borac Čačak 0:0
Tabela: Crvena zvezda 17 bodova, Javor 16, Partizan 15, Radnički i Vojvodina po 13, Novi Pazar 12, Borac 11, Voždovac, Metalac i Spartak po 9, itd.

Povezana vest:  Popović: Napuštam Čukarički iz privatnih razloga, Lešnjak novi trener