AC Milan v UC Sampdoria

Milan lako pobedio Sampdoriju

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na svom terenu Sampdoriju sa 4:1, u utakmici 14. kola italijanskog prvenstva i popeli se na peto mesto na tabeli.
Milan je poveo u 16. minutu golom Đakoma Bonaventure, posle asistencije Mbajea Nijanga. Nijang je nakon toga postigao dva gola, u 38. minutu pogodio je mrežu iz penala, a svoj drugi gol na utakmici postigao je u 49. minutu.
Nijanga je u 74. minutu zamenio Luis Adrijano, koji je pet minuta kasnije postigao četvrti gol za Milan. Konačan rezultat postavio je Eder iz penala u 87. minutu.
Ekipa Siniše Mihajlovića je ostvarila sedmu pobedu u prvenstvu i zauzima peto mesto na tabeli sa 23 boda. Sampdorija je pretrpela treći uzastopni poraz, poslednjih pet utakmica je bez pobede i nalazi se na 13. mestu na tabeli sa 16 bodova.
Ranije danas Torino je kao domaćin pobedio Bolonju sa 2:0, a ostale utakmice 14. kola igraju se u nedelju i ponedeljak.

Povezana vest:  Stanojević najavljuje manje rotacija u sezoni