por srb 06022016 014

UEFA FUTSAL EURO 2016
Srbija pobedom nad Portugalom do prvog mesta u Grupi A

Futsal reprezentacija Srbije zauzela je prvo mesto u Grupi A, pošto je u utakmici drugog kola Evropskog prvenstva u Beogradu savladala Portugal sa 3:1.
Srbija je u Beogradskoj areni pred oko 12.000 gledalaca povela u osmom minutu golom nakon solo akcije Mladena Kocića, a Portugal je pet minuta kasnije nakon majstorskog driblinga Rikardinja i šuta doneo izjednačenje svojoj selekciji.
Portugal je u prvom poluvremenu imao inicijativu i mnogo šansi za gol, ali je izuzetno raspoložen na golu Srbije bio Miodrag Aksentijević.
Drugo poluvreme donelo je izjednačenu igru, da bi Srbija do nove prednosti stigla u 37. minutu. Marko Perić je driblingom na sredini terena „izbacio“ dvojicu igrača Portugala, te uposlio Slobodana Rajčevića, a ovaj je laganim udarcem prevario golmana Vitora Uga.
Konačan rezultat postavio je Miloš Simić 47 sekundi pre kraja susreta nakon uigrane akcije iz auta.
Srbija će se u četvrtfinalu sastati sa Ukrajinom, koja je zauzela drugo mesto u Grupi B, dok će Portugal igrati protiv Španije.

Povezana vest:  ENGLESKA LIGA, Rezultati utakmica 14. kola i tabela Premijer lige