esp por 07022016 0007
UEFA FUTSAL EURO 2016
Španija drugi polufinalista Evropskog prvenstva

Futsal reprezentacija Španije plasirala se večeras u polufinale Evropskog prvenstva u Beogradu, pošto je u četvrtfinalu pobedila Portugal sa 6:2.
Španije je već u prvom poluvremenu sjajnom igrom došla nadomak polufinala. Do prednosti su došli u 13. minutu golom Migelina sa penala, a prednost je dva minuta kasnije duplirao Mario Riviljos, a u 18. je Aleks povisio na 3:0.
Portugal je ofanzivno krenuo u drugom poluvremenu, a zaostatak su smanjili u 23. minutu golom Rikardinja. Ipak, Španija je veoma brzo odgovorila na drugoj strani, pa je posle manje od minut igre na semaforu pisalo 4:1.
Rikardinjo je u 26. minutu novim golom nagovestio uzbudljivu završnicu, ali je Aleks u 35. razrešio sve nedoumice oko pobednika meča, da bi končan rezultat u poslednjem minutu udarcem s celog terena na prazan gol postavio Riviljos.
Španija će se u polufinalu u četvrtak sastati sa boljim iz duela između Italije i Kazahstana.
Ranije danas u prvom četvrtfinalu Srbija je s 2:1 pobedila Ukrajinu.

Povezana vest:  Matić u Juventusu, čim Pogba ode u Junajted?