ŽREB ZA KVALIFIKACIJE ZA SP 2014, ŽREB PO KONTINENTIMA
Srbija u Grupi A sa Belgijom, Škotskom, Makedonijom, Velsom i Hrvatskom
U Rio De Ženeiru održan je žreb za kvalifikacijone grupe za Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014. Pored žreba za sve kontinente fudbalska reprezentacija Srbije igraće sa Hrvatskom, Belgijom, Škotskom, Velsom i Makedonijom u A grupi kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu, odlučeno je večeras žrebom u Rio de Žaneiru.
Predstavnici Fudbalskog saveza Srbije na žrebu bili su selektor Vladimir Petrović Pižon, generalni sekretar Zoran Laković, potpredsednik Ivan Ćurković i menadžer A tima Aleksandar Bošković.
Evropske kvalifikacije za Mundijal počeće 7. septembra 2012, a završiće se 15. oktobra 2013. godine.
Kako će sa Starog kontinenta na SP otputovati 13 nacionalnih selekcija na Mondijal će se plasirati devet pobednika grupa (od A do I) dok će preostale četiri reprezentacije biti poznate posle baraža u kom će igrati osam najboljih drugolasiranih selekcija.
U Riju su se pojavili fudbalski poslenici celog sveta među kojima se našla i delegacija Srbija ali i selektor Bora Milutinović ali i Milovan Rajevac…
Prvo je završen žreb za Afričku zonu a u izvlačenju loptica asistirali su Kafu i Neimar. Prema propozicijama Afrika će imati pet timova na SP. Na redu je došao žreb za kontinent Azije a loptice za taj kontinent će izvlačiti Ziko i Lukaš.
Posle kratkog muzičkog performansa na redu je došao žreb za Severnu i Centralnu Ameriku i Karibe a potom i žreb za Okeaniju. Za Južnu Ameriku neće biti žreba jer je Brazil domaćin i automatski se kvalifikovao, dok će ostalih osam reprezentacija biti stavljene u jednu grupu.
Na redu je stigao očekivani žreb za Evropu. Najbolje, kažu ljudi, dolazi na kraju. Nacionani timovi podeljeni su u šest šešira, a žreb je odredio devet takmičarskih grupa za kvalifikacije za svetsko prvenstvo 2014. Naravno, došlo je i do kompromisa jer je traženo da Rusija i Gruzija budu razdvojene zbog političke situacije.
EVROPSKA ZONA
GRUPA A: Hrvatska, Srbija, Belgija, Škotska, Makedonija, Vels
GRUPA B: Italija, Danska, Češka, Bugarska, Jermenija, Malta
GRUPA C: Nemačka, Švedksa, Republika Irska, Austrija, Farska Ostrva, Kazahstan
GRUPA D: Holandija, Turska, Mađarska, Rumunija, Estonija, Andora
GRUPA E: Norveška, Slovenija, Švajcarska, Albanija, Kipar, Island
GRUPA F: Portugalija, Rusija, Izrael, Severna Irska, Azerbejdžan, Luksemburg
GRUPA G: Grčka, Slovačka, Bosna i Hercegovina, Litvanija, Letonija, Lihtenštajn
GRUPA H: Engleska, Crna Gora, Ukrajina, Poljska, Moldavija, San Marino
GRUPA I: Španija, Francuska, Belorusija, Gruzija, Finska
GRUPE PRE ŽREBA ZA EVROPU
1. grupa: Španija, Holandija, Nemačka, Engleska, Portugalija, Italija, Hrvatska, Norveška, Grčka
2. grupa: Slovenija, Francuska, Crna Gora, Rusija, Švedska, Danska, Turska, Srbija i Slovačka
3. grupa: Švajcarska, Izrael, Irska, Belgija, Češka, Bosna i Hercegovina, Belorusija, Ukrajina, Mađarska
4. grupa: Bugarska, Rumunija, Gruzija, Litvanija, Albanija, Škotska, Severna Irska, Austrija, Poljska
5. grupa: Jermenija, Finska, Estonija, Kipar, Letonija, Moldavija, Makedonija, Azerbejdžan, Farska Ostrva
6. grupa: Vels, Lihtenštajn, Island, Kazahstan, Luksemburg, Malta, Andora, San Marino
OKEANIJA
Grupa A: Vanuatu, Nova Kaledonija, Pobednik Gupe 1, Tahiti
Grupa B: Fidži, Novi Zeland, Solomonska Ostrva, Papua Nova Gvineja
AMERIČKA ZONA
KRUG2
Grupa A: El Salvador, Surinam, Kajmanksa ostrva, Dominikanska Republika
Grupa B: Trinidad i Tobago, Gvajana Barbados, Bermuda
Grupa C: Panama, Dominika, Nikaragva, Bahami
Grupa D: Kanada, Sveti Kristofer i Nevis, Portoriko, Sent Lusija
Grupa E: Grenada, Gvatemala, Sveti Vinsent, Belize
Grupa F: Haiti, Antiga i Barbuda, Kurakao, US Virdžin ostrva
KRUG 3
GRUPA A: SAD; Jamajka, Pobednik F, Pobednik F
GRUPA B: Meksiko, Kosta Rika, Pobednik A, Pobednik B
GRUPA C: Honduras, Kuba, Pobednik D, Pobednik C
AZIJSKA ZONA:
Grupa A: Kina, Jordan, Irak, Singapur
Grupa B: Korea, Kuvajt, UAE, Lebanon
Grupa C: Japan: Uzbekistan, Sirija, Korea DPR
Grupa D: Australija, Saudijska Arabija, Oman, Tajland
Grupa E: Iran, Katar, Bahrein, Indonezija
AFRIČKA ZONA:
GRUPA A: Srednjeafrička Republika, Bocvana, JAR, pobednik sedmog para
GRUPA B: Siera Leone, ZelenortskA Ostrva, Tunis, pobednik šestog para
GRUPA C: Maroko, Gambija, Obala Slonovače, pobednik dvanaestog para
GRUPA D: Zambija, Sudan, Gana, pobednik osmog para
GRUPA E: Gabon, Niger, Burkina Faso, pobednik 11 para
GRUPA F: Malavi, Nigerija, pobednici prvog i trećeg para
GRUPA G: Zimbabve, Gvineja, Egipat, pobegnik petog para
GRUPA H: Benin, Mali, Alžir, pobednik devetog para
GRUPA I: Libija, Kamerun, pobednici prvog i desetog para
GRUPA J: Uganda, Angola, Senegal, pobednik četvrtog para
Leave A Comment