Agonija Boke Juniors i River Plate se nastavlja

Argentina_logo_ligaNajpopularniji argentinski fudbalski klubovi Boka Juniors i River Plata posle 8. kola Klausure imaju ukupno 17 bodova, koliko i trenutni lider šampionata – Independiente!
Agonija nekadašnjih velikana južnoameričkog fudbala nastavljena je i proteklog vikenda. Boka Juniors je poražena na svom terenu od Rasing Kluba (1:2), dok je River Plata „nulu“ upisala na gostovanju Independienteu (0:2).
Početak utakmice na popularnoj „Bombonjeri“ nije nagoveštavao novih krah Boke. Gaitan je u 14. minutu doveo svoj tim u vođstvo i obradovao navijače, ali je njihova radost trajala samo dva minuta. Izjednačio je Ljui, a na isteku prvog poluvremena konačni rezultat i pobedu Rasingu doneo je Hauče.
Dario Gandin u prvom i Andres Silvera u drugom poluvremenu, zatresli su mrežu River Plate i Independienteu doneli lidersku poziciju na tabeli Klausure i dva boda „viška“ u odnosu na drugoplasirani Godoj Kruz, koji je izgubio od Njuels Old Bojsa sa 2:1.