srbija kina slavlje zene

SP TURSKA 2014

Srbija pobedila Kinu i zauzela drugo mesto u grupi

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas Kinu sa 65:63 (25:22, 16:12, 8:17, 16:12) u utakmici trećeg kola Grupe D Svetskog prvenstva u Turskoj. Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Tamara Radočaj sa 19 poena, dok je Milica Dabović dodala 12.
U reprezentaciji Kine istakla se Ven Lu sa 20 poena, a Hongpin Huang dodala je 10. Srbija će se sutra sastati u borbi za četvrtfinale sa boljim iz duela između Južne Koreje i Kube.
U prvoj četvrtini viđena je velika borba, pošto su se selkcije često smenjivale u vođstvu, ali je Srbija u završnici prve deonice i na početku druge bila znatno bolja od Kine, pa se tako ustalila u vođstvu.
Početak drugog poluvremena i cela treća četvrtina u potpunosti je pripala Kini, koja je usepla da nadoknadi zaostatak, a čak i da pređe u vođstvo.  Ipak, izabranice Marine Maljković su u poslednjoj deonici koncentrisanom i dobrom igrom u odbrani, kao i u napadu uspele preokrenu rezultat i na kraju izađu kao pobednice.

Povezana vest:  KK Zvezda i Delta City organizuju NBA2K15 turnir