nba novi logo

NBA VESTI

Nju Orleans i Bruklin „uhvatili poslednji voz“

Sa 31 košem i 13 skokova Entoni Dejvis bio je najzaslužniji za pobedu Nju Orleansa protiv San Antonija (108:103) kojom je njegov tim, posle četvorogodišnje apsistencije, uspeo da se plasira u doigravanje za titulu prvaka najjače košarkaške lige sveta (NBA).
S druge strane, San Antonio je posle 11 uzastopnih pobeda, doživeo poraz kojim je izgubio titulu pobednika Jugozapadne konferencije, ali i drugo poziciju u plej ofu koja je pripala Hjustonu zahvaljujući pobedi nad Jutom – 117:91.
Pored Nju Orleansa, poslednjeg dana ligaškog dela šampionata NBA, plasman u plej of izborio je i Bruklin, pobedivši Orlando sa 101:88. Najzaslužniji za pobedu Bruklina bio je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sa 28 koševa.
Bruklin – Orlando 101:88
Klivlend – Vašington 113:108 (produžetak)
Njujork – Detroit 90:112
Filadelfija – Majami 101:105
Memfis – Indijana 95:83
Golden Stejt – Denver 133:126 i
L.A. Lejkers – Sakramento 99:126.
Sa 60 pobeda i 22 poraza Atlanta je osvojila titulu prvaka Istočne konferencije, dok je najušpešniji tim na Zapadu, ali i u celom ligaškom delu takmičenja bio Golden Stejt sa 67 pobeda i 15 izgubljenih utakmica.
Pobednici po divizijama su Toronto, Klivlend i Atlanta u Istočnoj konferenciji, odnosno Golden Stejt, Hjuston i Portland u Zapadnoj.
Pored ovih šest, u plej of se plasiralo još deset timova, koji će četvrtfinalnim serijama početi trku za titulu prvaka NBA lige.
Parovi i datumi utakmica u četvrtfinalu su:
ISTOČNA KONFERENCIJA:
Atlanta – Bruklin (19, 22, 25, 27, 29. april i 1, 3. maj)
Klivlend – Boston (19, 21, 23, 26, 28, 30. april i 2. maj)
Čikago – Milvoki (18, 20, 23, 25, 27, 30. april i 2. maj)
Toronto – Vašington (18, 21, 24, 26, 29. april i 1, 3. maj)
ZAPAD:
Golden Stejt – Nju Orleans (18, 20, 23, 25, 28. april i 1, 3. maj)
Hjuston – Dalas 18, 21, 24, 26, 28, 30. april i 2. maj)
L.A. Klipers – San Antonio (19, 22, 24, 26, 28, 30. april i 2. maj)
Memfis – Portland (19, 22, 25, 27, 29. april i 1, 3. maj)
Četvrtfinalne serije igraju se po principu 2-2-1-1-1 (domaćinstvo), a plasman u polufinale obezbediće tim koji dođe do četiri pobede.

Povezana vest:  Udovičić: Stanković legenda koja je živela za sport