Srbija-Francuska do 18 2015

Srbija savladala Francusku za peto mesto na EP

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije zauzela je peto mesto na Evropskom prvenstvu u Volosu, pošto je danas savladala selekciju Francuske sa 81:70 (9:18, 21:18, 28:16, 23:18).
Izabranici selektora Slobodana Klipe loše su otvorili meč i dozvolili rivalu da se odlepi, ali su u nastavku popravili igru i preko Aleksandra Aranitovića i kapitena Vojislava Stojanovića stignu rezultatski priključak do poluvremena.
U nastavku srpski tim dominirao je u skoku i serijom od 14:4 izjednačio rezultat. Do kraja treće četvrtine trojkama Aranitovića i Stojanovića, napravili su preokret.
Francuska se nije predavala pa je tako u 33. minutu smanjila na 62:60, ali se selekcija Srbije konsolidovala i mirno privela utakmicu kraju.
Najefikasniji u timu Srbije bio je Aleksandar Aranitović sa 18 poena, Vojislav Stojanović dodao je 11, dok su Slobodan Jovanović, Nikola Popović i David Miladinović postigli po 10.

Povezana vest:  KKCZ: Mitrović se vraća na teren početkom 2016. godine