nba novi logo

NBA VESTI

Pet poena Jokića, Bjelica i Marjanović bez šuta ka košu

Srpski košarkaši Nikola Jokić, Boban Marjanović i Nemanja Bjelica igrali su u noći izmedju srede i četvrtka u američkoj NBA ligi, ali se nijedan od njih nije posebno istakao. Košarkaši San Antonija pobedili su Orlando sa 98:96 pogotkom Kavaja Leonarda 0,9 sekundi pre kraja utakmice.
Leonard je predvodio San Antonijo sa 29 poena, Lamarkus Oldridž je dodao 21, a Pati Mils 17.Srpski reprezentativac Boban Marjanović je u četvrtoj uzastopnoj pobedi Sparsa na parketu proveo samo tri minuta, za to vreme nije uputio niti jedan šut ka košu.
U redovima Orlanda Evan Furnije je postigao 28 poena, uključujući i tri poena 13,3 sekundi pre kraja utakmice koji je njegovoj ekipi doneo izjednačenje, dok je crnogorski košarkaš Nikola Vučević ubacio 20.
Košarkaši Denvera su u gostima savladali Detroit sa 103:92. Najzaslužniji za trijumf Denvera bio je Vil Barton koji je 15 od svojih 20 poena postigao u poslednjoj četvrtini. Njega su najbolje pratili Jusuf Nurkić sa 16 i Danilo Galinari sa 15 poena.
Srpski košarkaš Nikola Jokić je u igri proveo skoro 25 minuta, postigao je pet poena, a upisao je i šest skokova, dve asistencije, jednu ukradenu loptu i dve blokade. U poraženom timu, koji je utakmicu odigrao bez trojice igrača iz startne postave, najbolji su bili Markus Moris sa 19 poena i Andre Dramond koji je postigao 15 poena i uhvatio 17 lopti.
Košarkaši Minesote su na svom terenu nadoknadili zaostatak od 18 poena i na kraju slavili protiv Toronta sa 117:112.
Karl-Entoni Tauns je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 35 postignutih poena, Endrju Vigins je ubacio 26 poena, 13 u poslednjoj četvrtini, dok je Riki Rubio utakmicu završio sa 19, osam asistencija i osam skokova. Reprezentativac Srbije Nemanja Bjelica se za 12 minuta provedenih na terenu nije upisao u strelce, a zabeležio je dva skoka i po jednu asistenciju i izgubljenu loptu.
U redovima Toronta najefikasniji je bio Markus Derozan sa 35 poena. Boston je na svom terenu, posle produžetka, pobedio Los Andjeles kliperse sa 139:134, predvodjen Ajzeom Tomasom, koji je imao učinak od 36 poena i 11 asistencija, dok je Sakramento slavio protiv Filadelfije sa 114:110 i tako prekinuo niz od četiri uzastopna poraza.
Klivlend je na svom parketu bio bolji od Los Andjeles lejkersa sa 120:111. U duelu Lebrona Džejmsa, s jedne, i Kobija Brajanta, s druge strane, bolja je bila zvezda domaće ekipe. Džejms je postigao 29 poena, uz 11 asistencija, dok je Brajant utakmicu završio sa 17 poena, šest skokova i tri uspešna dodavanja.
Golden stejt je upisao novu pobedu, 48, ovog puta na gostovanju Finiksu – 112:104. Stefon Kari je postigao 26 poena, uz devet skokova i devet asistencija, dok je Klej Tompson dodao 24. U poraženom timu najbolji je bio Arči Gudvin sa 20 postignutih poena.