SRBvsBIH-pionirkePIONIRKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2014.
Druga ubedljiva pobeda pionirki Srbije

Pionirke Srbije su zabeležile i drugu maksimalnu pobedu na Balkanskom prvenstvu 2014. u Ivanjici. Srbija je večeras, u poslednjoj utakmici 2. kola, savladala Albaniju sa 3:0, po setovima 25:9, 25:17 i 25:9, posle 67 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Crnjevo posmatralo je 300 gledalaca, a sudile su Ana Kosi i Neda Radovanović.
Očekivan pobeda Srbije nad Albanijom donela je još jednu dobru partiju izabranica Aleksandra Kočoskog. Bez obzira na razliku u kvalitetu, pionirke Srbije su svoj drugi meč u Ivanjici odigrale na zavidnom nivou i pokazale da mogu da igraju koncentrisano i motivisano i kada je protivnik znatno slabiji.
Aleksandar Kočoski je protiv Albanije izveo postavu Drašković, Perović, Rujević, Radović, Lekić i Milunović.
Od početka meča se videlo da je kvalitet na strani izabranica Aleksandra Kočoskog, koje su do drugog tehničkog tajm – auta rivalu prepustili samo 3 poena. Igrale su pionirke Srbije ozbiljno, angažovano i požrtvovano, što je uz talenat koji poseduju bilo dovoljno za ubedljivo vođstvo. Srbija je prvi set rešila u svoju korist sa 25:9.
U drugom setu Kočoski je u igru uveo dve nove igračice: Pejičić i Popović. Povela je Srbija, ali je Albanija vrlo brzo uhvatila priključak, pa se vodila izjednačena borba, u kojoj je prednost ipak bila na strani Srbije. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:11, da bi Srbija do kraja seta Albankama prepustila još 6 poena za konačnih 25:17.
Srbija je na početku trećeg seta, zahvaljujući odličnim servisima Anđelije Božović i smečevima Bojane Pejović, na prvom tehničkom tajm – autu vodila sa 8:0. Povela je Srbija sa 11:1, a tada je Anđela Govedarica zamenila kapitena Draganu Rujević. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:6 za Srbiju, a na kraju 25:9 za 3:0 u setovima.
Srbija će sutra, u 3. kolu, igrati protiv Bugarske od 19,00 časova.

Povezana vest:  BEACH – VOLLEY – EP 2012. ZA IGRAČE DO 20 GODINA, Nemci, treći nosioci, uspešniji od Surle i Klašnića – sledeći rival Grci