SRBvsBIH-004PIONIRKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2014.
Odlična igra pionirki Srbije i treća pobeda u Ivanjici

Pionirke Srbije su nastavile pobedonosni niz na Balkanskom prvenstvu 2014. u Ivanjici. Srbija je večeras, u poslednjoj utakmici 3. kola, savladala Bugarsku sa 3:1, po setovima 25:22, 24:26, 25:10 i 25:18, posle 110 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Crnjevo posmatralo je 400 gledalaca, a sudili su Milica Davidović i Neda Radovanović.
Najtežu prepreku do sada, pionirke Srbije su uspešno savldale. Bugarska je pokazala da poseduje kvalitet, ali su izabranice Aleksandra Kočoskog i posle izgubljenog seta nastavile sa još boljom igrom i uspešno okončale meč.
Srbija je meč počela sa postavom Perović, Drašković, Rujević, Radović, Lekić i Milunović. Obostrano požrtvovana i borbena igra donela je i izjednačen rezultat. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:7 za Srbiju. Na servis Dragane Rujević, Srbija stiže do vođstva od 11:8, pa je Atanaska Nikiforova zatražila 30 sekundi odmora. Održavala je Srbija razliku, pa je na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:13. Izjednačila je Bugarska na 16:16, pa je Aleksandar Kočoski bio prinuđen da zatraži prvi trenerski tajm – aut u prvom setu. Dejana Lekić je prekinula seriju Bugaraki, a zatim je Anđelija Drašković blokom Srbiji donela prednost od 18:16. Uzvratile su Bugarke sa dva uzastopna poena i izjednačile na 18:18. Na isti način je odgovorila Srbija, sa dva poena, i povela sa 20:18. Posle tajm – auta Bugarske, Srbija je povećala prednost na 21:18. Nisu se Bugarke predavale i posle 22:19, uspele su da smanje rezultat na 22:21. Milica Milunović je Srbiji donela 23 poen, ali su Bugarke smanjile na 23:22. Dejana Lekić je ponetirala za dve set lopte Srbije – 24:22. Odličan servis Maje Radović i blok Rade Perović omogućili su Srbiji da prvi set završi sa 25:22.
Izjednačena borba se vodila na početku drugog seta, da bi Srbija posle 3:3 povela sa 5:3, pa sa 8:4 na prvom tehničkom tajm – autu. Rada Perović je as servisom donela Srbiji prednost od pet poena – 9:4. Usledila je igra poen za poen, do 13:9, kada je Srbija osvojila dva uzatopna poena za prednost od 15:9, a Nikiforova zatražila tajm – aut. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:11 za Srbiju. Vodila je Srbija sa 17:12, a Bugarska izjednačila na 17:17. Povela je Bugarska sa 19:18, pa se zatim vodila žestoka borba za svaki poen. Bugarska je imala prvu set loptu (24:23), ali je Draškovićeva blokom donela izjednačenje – 24:24. Bugarska je zatim realizovala svoju drugu set loptu za konačnih 26:24.
Odlično je Srbija počela treći set i posle 2:2 neverovatnom serijom od 11:0 povela sa 13:2. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:3 za Srbiju. Pionirke Srbije su do kraja prepustile Bugarskoj još sedam poena za konačnih 25:10 i vođstvo od 2:1 u setovima.
Posle 3:3 na početku četvrtog seta, Bugarska je serijom 3:0 stigla do prednosti od 6:3. Uzvratila je Srbija i na servis Maje Radović smanjila na 6:5. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:6 za Bugarsku. Srbija je izjednačila na 9:9, a zatim i povela sa 10:9, da bi Bugarska sa dva poena preokrenula rezultat i povela sa 11:10. Ponovo je Srbija uspela da povede posle serije 4:0 – 14:11, pa je Nikiforova tražila tajm – aut. Smanjila je Bugarska na 14:12, a Srbija na drugi tehnički tajm – aut otišla sa prednošću od četiri poena – 16:12. Bugarska je smanjila na 16:14, a Srbija serijom 3:0 povećala prednost na pet poena – 19:14. Posle 20:15 za Srbiju, Bugarska je osvojila dva uzastopna poena i smanjila na 20:17. Na servis Dejane Lekić, Srbija je povela sa 23:17, a zatim i sa 24:18. Milica Milunović je realizovala prvu meč loptu za konačnih 25:18 i pobedu od 3:1.
Povezana vest:  Seniori počeli pripreme – od 28. jula na Kopapniku