poljska slavljeSP POLJSKA 2014
Srbija u tri seta izgubila od Poljske na početku SP

Spektakularni premijerni meč na Nacionalnom stadionu u Varšavi, kojim je otvoreno XVIII SP 2014. u konkurenciji odbojkaša, gledalo je 61 500 gledalaca. Poljska je večeras, na otvaranju Svetskog prvenstva, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:19, 25:18 i 25:18, posle 78 minuta igre.

Utakmicu na Nacionalnom stadionu u Varšavi sudili su Frans Loderus iz Holandije i Juraj Mokri iz Slovačke.

Svetsko prvenstvo će se odigrati od 30. avgusta – 21. septembra u Poljskoj.

Povezana vest:  JUNIORKE – HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2011, Bugarska peta, Bosna i Hercegovina šesta u Ivanjici

Utakmicu Srbija – Poljska na Nacionalnom stadionu u Varšavi posmtrao je Vanja Udovičić, ministar omladine i sporta Srbije.

Izabranicima Igora Kolakovića večeras u Varšavi ništa nije polazilo za rukom, pa su Poljaci prilično lako stigli do maksimalne pobede.

Posle početnog izjednačenja, Poljaci su poveli sa 8:7, a zatim posle 9:9 sa 12:9, pa 15:11 i 17:12. Smanjila je Srbija na 17:14, da bi Poljaci poveli sa 20:15, a set su završili sa 25:19.

Povezana vest:  Savet Svetske lige u subotu, Gran prija u nedelju – Takmičarska komisija u ponedeljak i utora

U drugom setu, Poljska je na startu povela sa 5:1, pa 8:4, a zatim posle 8:5 i sa 14:5. Nisu pomogle ni izmene Kolakovića, jer je Srbija konstantno jurila rezultat. Poljaci su vodili sa 16:10, pa 20:12, a Srbija smanjila na 22:16, a Poljska drugi set dobila sa 25:18.

Početak trećeg seta doneo je vođstvo Srbije od 2:1, da bi Poljaci serijom 4:0 poveli sa 5:2, pa 8:4 i 10:5. Odražavao je domaćin razliku i vodio sa 16:11 na drugom tehničkom tajm – autu. Uspela je Srbija posle predaha da se vrati u igru i smanji na 16:14, a Poljska zatim sa tri uzastopna poena stigla do 19:14, kada je Kolaković zatražio 30 sekundi odmora. Posle tajm – auta, Poljska je, ukupnom serijom 5:0, povela sa 21:14, pa 22:16, a set je dobila sa 25:18 za maksimalan trijumf.

Povezana vest:  JUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XVI SP 2011, Minimalna pobeda juniora protiv Crne Gore

Srbija će u 2. kolu A grupe, u Vroclavu, u utorak, 2. septembra, igrati protiv Argentine od 13,00 časova.