juniori NITRA1JUNIORI – XXIV EP 2014.

Juniori Srbije pobedili Bugarsku sa 3:1

Muška juniorska reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu na XXIV EP 2014. u Nitri, u Slovačkoj. Srbija je večeras, u poslednjoj, trećoj utakmici 4. Kola A grupe, pobedila Bugarsku sa 3:1, po setovima 23:25, 25:21, 28:26 i 25:23, posle 109 minuta igre.

Utakmicu u Gradskoj dvorani u Nitri posmatralo je 50 gledalaca, a sudili su Vlastimil Kovar iz Češke i Nikola Kozić iz Bosne i Hercegovine.

Izabranici Siniše Reljića su ostvarili prvu pobedu u Nitri i ostali u trci za plasman među osam najboljih selekcija u Evropi. Za plasman u Brno, u razigravanje za plasman od 5. – 8. mesta, Srbiji je neophodna pobeda u sutrašnjem meču protiv domaćina, Slovačke.

Srbija je lose počela utakmicu i dozvolila Bugarskoj da se rezultatski odvoji. Ipak, sredinom seta, juniori Srbije su stigli do vođstva koje su čuvali do završnice, kada su Bugari uspeli da preokrenu rezultat i reše prvi set u svoju korist sa 25:23.

Povezana vest:  Srbija ponovo izgubila od Bugarske u pet setova

Ono što su propustili u prvom, izabranici Siniše Reljića su nadoknadili u drugom setu i sigurnom igrom stigli do 25:21 i izjednačili na 1:1.

U trećem setu, viđena je obrnuta situacija od one u prvom setu. Bugarska je vodila, a Srbija u finišu stigla do dve vezane set lopte – 24:22. Nije Srbija uspela da okonča set, jer su Bugari izjednačili na 24:24, da bi se potom vodila žestoka borba za svaki poen. Srbija je uspela da realizuje petu set loptu za konačnih 28:26 i prednost od 2:1 u setovima.

Srbija je bolje počela četvrti set i povela sa 5:2, da bi Bugari preokrenuli i poveli sa 8:6. Srbija je ponovo povela sa 10:9, a Bugarska uzvratila serijom 6:0 za vođstvo od 15:10. Srbija je smanjila na 16:13, a Bugarska povela sa 18:14, pa 19:15, da bi Srbija serijom 5:0 stigla do prednosti od 20:19. Povela je zatim Srbija sa 22:20, pa 24:22. Ovoga puta Srbija nije propustila šansu, realizovala je drugu meč loptu za 25:23 i pobedu od 3:1.

Povezana vest:  XXV SVETSKA LIGA 2014., U sredu počinje Finalni turnir u Firenci

Juniori Srbije će sutra, u poslednjem, 5. kolu A grupe, igrati protiv Slovačke od 20,00 časova.

JUNIORI – XXIV EP 2014. – NITRA, SLOVAČKA I BRNO, ČEŠKA (29. AVGUST – 6. SEPTEMBAR) – REZULTATI I RASPORED:

A GRUPA – NITRA, SLOVAČKA (GRADSKA DVORANA):

1. KOLO – PETAK, 29. AVGUST:

SRBIJA – ITALIJA 0:3 (22:25, 23:25, 19:25)

RUSIJA – FRANCUSKA 3:0 (25:14, 25:13, 25:15)

BUGARSKA – SLOVAČKA 3:0 (25:21, 25:20, 25:17)

2. KOLO – SUBOTA, 30. AVGUST:

Povezana vest:  JUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XVII SP 2013., Juniori Srbije nastavili seriju pobeda – protiv Finske 3:1

SRBIJA – RUSIJA 0:3 (19:25, 23:25, 17:25)

FRANCUSKA – BUGARSKA 3:0 (25:17, 25:17, 25:15)

ITALIJA – SLOVAČKA 3:0 (25:15, 25:16, 25:16)