DOM4Odbojkašice Srbije pobedile Dominikansku Republiku

U poslednjoj pripremnoj utakmici za XVII SP 2014. u Italiji, ženska seniorska reprezentacija Srbije je večeras u Mariboru savladala Dominikansku Republiku sa 3:2, po setovima 26:28, 25:20, 19:25, 25:12 i 15:12, posle 120 minuta igre.
Utakmicu u dvorani „Draš centra“ posmtralo je 150 gledalaca, a sudili su Miha Oman i Amir Suljkanović iz Slovenije.
Posle pet setova Srbija je savladala Dominikansku Republiku, u meču u kome su izabranice Zorana Terzića prikazale dobru igru u većem delu meča. Imponovala je borbenost, igra u odbrani i bloku odbojkašica Srbije, koje su na kraju zasluženo slavile.
Meč je počela postava Ognjenović, Brakočević, Rašić, Veljković, Nikolić, Mihajlović i libero Popović. Povela je Srbija sa 4:2, a Dominikanke serijom 4:0 preokrenule na 6:4. Odmah je Srbija izjednačila, pa se zatim igralo poen za poen, a ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu. Posle prednosti Srbije od 11:10, Dominikanke su osvojile čak šest uazstopnih poena za prednost od 16:11 na drugom tehničkom tajm – autu. Odlični servisi Mihajlovićeve, pa Veljkovićve omogućili su Srbiji da smanji razliku, prvo na 17:14, pa 18:16. Povele su Dominikanke sa 20:16, pa 23:18, a Srbija smanjila na 23:20. Imale su Dominikanke četiri vezane set lopte, 24:20, ali je Srbija zahvaljujući odličnim servisima Brakočevićeve, blokovima Veljkovićeve i smečevima Mihajlovićeve izjednačila na 24:24. Ipak, Dominikanke su iskoristile sedmu set loptu za konačnih 28:26 i povele sa 1:0 u setovima.
Posle izjednačene igre na početku drugog seta, Srbija je posle 5:5 povela sa 8:5, a zatim i 10:6. Dominikanke su smanjile na 10:8, a Srbija posle 12:10 povela sa 15:10. U nastavku, Srbija je imala šest poena viška 18:12, pa 20:13. Posle vošstva Srbije od 22:15, Dominikanke su smanjile na 22:19, da bi Srbija sa dva vezana poena stigla do pet set lopti, 24:19. Iskoristila je Srbija drugu za konačnih 25:20 za izjednačenje na 1:1 u setovima.
Treći set je doneo potpuno izjednačenu igru. Pri rezultatu 9:9, Tijana Bošković je zamenila Jovanu Brakočević, a prvi put je jedna ekipa imala dva poena prednosti kada je Srbija povela sa 15:13. Odmah su Dominkanke uzvratile i serijom 4:0 povele sa 17:15. Smanjila je Srbija na 17:16, a Dominikanke povele sa 19:16, pa 23:17. Vodile su Dominikanke sa 24:18, a set završile sa 25:19 za vođstvo od 2:0 u setovima.
Na početku četvrtog seta Molnarova je zamenila Nikolićevu, a Srbija posle početnog izjednačenja povela sa 5:3, pa 8:5. Povela je Srbija zatim sa 9:5, 14:7, 15:9, pa 20:9. U međuvremenu, Maleševićeva je zamenila Mihajlovićevu, živkovićeva Ognjenovićevu, a Bjelica Boškovićevu. Srbija je do kraja Dominikankama prepustila još samo tri poena do završnih 25:12 za izjednačenje na 2:2 u setovima.
Srbija je odlično počela peti set i povela sa 3:0, 5:2, pa 8:3, da bi zatim dozvolila Dominikankama da smanje na 8:7. Posle vođstva od 9:8, Srbija je serijom 4:0 povela sa 13:8, a zatim i sa 14:9. Smanjile su Dominikanke na 14:12, da bi Srbija realizovala četvrtu set loptu za konačnih 15:12 i trijumf od 3:2.
Zoran Terzić, prvi trener seniorki Srbije, sutra će saopštiti sastav tima koji će igrati na Svetskom prvenstvu.
Seniorke Srbije će u nedelju, 21. septembra iz Maribora otputovati u Trst, gde će igrati u u B grupi XVII SP 2014. sa Brazilom, Turskom, Kanadom, Kamerunom i Bugarskom.
Svetsko prvenstvo će se odigrati od 23. septembra – 12. oktobra u Italiji.