LS BEOGRAD I MAKPETROLKUGLANJE
Beograd maksimalno protiv Makpetrola

Kuglaši Beograda pobedili su na Banjici u Beogradu u prvom meču prvog kola Lige šampiona skopski Makpetrol sa 3.873:3.627 u čunjevima i maksimalnim rezultatom u igrčkim penima od 8:0.
Drugi srpski predstavnik Niš put gostovao je nemačkom šampionu Rot vajsu, pobedniku Svetskog kupa ove godine i poražen je sa 3.912:3.535 (8:0).
Na Banjici u Beogradu gosti umalo da na startu iznenade srpskog šampiona! Posle tri seta u prvom „bloku“, Todorovski je vodio protiv Kovačića, a Sokolovski protiv Šokca sa 2:1 u setovima i imali su ukupno 25 čunja više. Međutim sjajnom igrom u poslednjem setu, Kovačić je sa 158:133 dobio Todorovskog, a Šokac sa 151:144 Sokolovskog, izjednačili su se u set poenima (2:2) i osvojili igračke poene na više oborenih čunjeva! Kovačić je u 29. hicu poslednjeg seta srušio „devetku“ i ušao u pune, oborio sedmicu i pretekao protivnika za ukupno tri čunja, dok je Šokac bio bolji za četiri „drva“.
U drugom bloku, u koji je Beograd ušao sa 2:0 u igračkim poenima i sedam čunjeva više, sjajni Čongor Baranj i borbeni Miloš Simijonović su osvojili još dva poena i napravili lepu zalihu u čunjevima (+96), pa je četa trenera Vojka Pavlovića bila na pravom putu da upiše 8:0.
Goran Ostojić, „bronzani“ sa SP u Brnu ove godine, i Jovan Ćalić, svetski prvak iz 2002. su u poslednjem paru odigrali izvanredno: Ostojić je sa 676 čunjeva bio igrač dana, Ćalić je imao treći rezultat utakmice i tako će srpski šampion na revanš 6. decembra otići – pevajući.
– Čestitke svim igračima na velikoj borbenosti. Lavovski deo posla u prvom kolu obavili smo na svojim stazama, za prolaz u drugo kolo nam je u Skoplju potreban jedan igrački poen – komentar je Vojka Pavlovića, trenera Beograda.- Ekipni rezultat nam je najbolji u ovoj sezoni, u ligi smo protiv Korduna imala 3.851 čunj, a protiv Zvezde 3.821 čunj. U prvom paru, konac je delo ukrasio, Šokac i Kovačić su u poslednjem setu dali sve od sebe i doneli dva dragocena igračka poena.
Niš put je Zerbstu ubedljivo izgubio. Kod Nišlija najbolji je bio Trifunović sa 620 čunjeva, kod Rot vajsa, za koji igraju četiri nemačka reprezentativca i dva makedonska, igrač dana je bio Slovenac sa makedonskim pasošem Boris Benedik sa 673 čunja.
Slovački prvak Sport iz Podbrezove koga vodi srpski selektor Miloš Ponjavić, pobedio je sa 6:2 u poenima češki Rokicani i sa 215 čunjeva razlike (3.899:3.684). Srpski iternacionalac Vilmoš Zavarko oborio je 682 čunja i doneo igrački poen (4:0), drugi srpski reprezentaivac Daniel Tepša srušio je 656 čunjeva i izgubio poen sa 4:0 od najboljeg igrača gostiju 22- godišnjeg Jana Endrštija 686! Igrač dana bio je Slovak Bistrik Vadovič sa 698 čunjeva.
REZULTATI, PRVI MEČEVI PRVOG KOLA LIGE ŠAMPIONA: BEOGRAD – MAKPETROL (MAKEDONIJA) 3.873:3.627 (8:0 i 17:7 u set poenima). Rezultati igrača: Igor Kovačić – Todorovski 1:0 (635: 632, 2:2), Srđan Šokac – Sokolovski 1:0 (619:615, 2:2), Čongor Barnj – Trpkovaki 1:0 (669:588, 2:2), Miloš Simijonović – Memedi 1:0 (638:623, 2:2), Goran Ostojić – Nikolovski 1:0 (676:621, 4:0), Jovan Ćalič – Beličovski 1:0 (636:548, 3:1). Sudio je srpaki internacionali sudija Dragi Štikovac.
ROT VASJ (NEMAČKA) – NIŠ PUT (SRBIJA) 3.912:3.545 (8:0). Rezultati igrača: Šondelmajer – Edo Crnalić 1:0 (645:607, 2,5:1,5), Veber – Duško Ilić 1:0 (663:587, 4:0), Šnajder – Darko Marković 1:0 (651:571, 4:0), Stoklas – Bojan Dinić 1:0 ( 644:567, 4:0), Hofman – Dejan Trifunović 1:0 (636:620, 2:2), Benedik – Milan Martinović 1:0 (673:593, 3:1).
Rezultati ostalih mečava prvog kola: Segdin – Medveščak (Hrvatska) 3.730:3.501 (7:1, srpski internacionalac Robert Ernješi 638 – doneo poen), Olimpija Jaši (Rumunija) – Rasing (Francuska) 3.449:3.395 (5:3), Nojmarkt (Italija) – Kluž (Rumunija) 3.706:3.621 (7:1), Zaprešić (Hrvatska) – Alfa vektor (Poljska) 3.851:3.519 (7:0), Fojt Sent Pelten (Austrija) – Zadar (Hrvatska) 3.451:3.456, 5:3).

Povezana vest:  KUGLANJE, U polufinalu „Junaković kupa" Beograd – Zvezda i Kordun – Kandit