ice hockeyHOKEJ NA LEDU
Završen ligaški deo sezone, poznati svi učesnici plej-ofa

Hokejaši Partizana savladali su ekipu Viteza rezultatom 10:5 (4:0, 2:3, 4:2) u meču 13. kola Prvenstva Srbije igranom u sredu u ledenoj dvorani „Pionir“. Bila je to poslednja utakmica u regularnom delu sezone, posle kojeg su poznati parovi plej-ofa.
Nadali su se „vitezovi“ da bi mogli da izbore žarko željeno razigravanje, potajno iščekivali loš dan aktuelnog šampiona koji bi eventualno iskoristili, domogli se produžetka u poslednjem meču regularnog dela sezone i tako obezbedili plej-of u sigurno najneizvesnijoj sezoni domaćeg šampionata u poslednjih nekoliko godina. Ipak, u „Pioniru“ nije bilo ni naznake iznenađenja, crno-beli su odigrali apsolutno takmičarski, iako im u rezultatskom smislu meč nije značio ništa, već posle prvih dvadeset minuta imao velikih 4:0 i rešio pitanje četvrtog učesnika doigravanja šampionata. Očigledno fizički i emotivno ispražnjen posle tesnog poraza od Crvene zvezde dva dana ranije, Vitez nije imao snage za podvig, pa će se u polufinalu plej-ofa koji počinje već u petak sastati: Beostar – Tisa Volan i Partizan – Crvena zvezda.
Raspoloženo je Partizan ušao u meč i već u drugom minutu poveo golom Pavla Ogrizovića. Usledio je period mirnije igre, da bi sredinom prve trećine u dva minuta crno-beli stekli velikih 3:0, golovima Dimitrija Filipovića i Lazara Novakovića. Da iznenađenja ne bude u ovom meču pobrinuo sa Filipović svojim drugim golom minut pre kraja prvog perioda za vođstvo domaćih od 4:0. Slično je Partizan nastavio i u drugom periodu kada je Ogrizović svojim drugim golom povećao na 5:0. Pretio je „vitezovima“ tada pravi debakl, ali su se gosti trgli i serijom golova uneli dozu neizvesnosti u meč.
Za samo pet minuta, u periodu od 31. do 36. Vitez je golovima Aleksndra Orlova, Nemanje Nikolića i Ivana Bogdanovića smanjio na 5:3 i vratio nadu da bi epilog mogao biti pozitivan za nekadašnjeg dvostrukog vicešampiona države. Ipak, gol Marka Milovanovića u poslednjim sekundama drugog dela ih je definitivno dotukao. Crno-beli su se sa poslednjeg odmora vratili vrlo raspoloženi i sa još tri gola u nizu do sredine poslednjeg perioda definitivno otklonili svaku sumnju. Nenad Raković je pogodio u 45. minutu, da bi polovinom poslednje trećine u samo trideset sekundi pogodili Filipović za svoj „het-trik“, odnosno Srđan Ristić za ogromnih 9:3. Napravio je Vitez još jedan iskorak do kraja meča, braća Bojan i Bogdan Janković upisali su se u strelce u poslednja tri minuta igre, da bi listu strelaca zatvorio Marko Brkušanin, treći strelac i četvrti poenter lige, svojim 16. golom ove sezone.

Povezana vest:  Sledeće nedelje pasoši Srbije za mlade sportiste iz RS

Partizan – Vitez 10:5 (4:0, 2:3, 4:2)

Ledena dvorana „Pionir“, Beograd.
Gledalaca: -.
Sudija: Uroš Aleksić, Davor Bogdan. Linijske sudije: Aleksandar Đokić, Ivan Nedeljković.
Strelci: 1:0 Ogrizović (Gabrić) 01:46; 2:0 Filipović (Milovanović) 11:55; 3:0 L. Novaković (Belić, Raković), 14:05; 4:0 Filipović (Gabrić) 19:00; 5:0 Ogrizović (Raković) 26:30; 5:1 Orlov (Bog. Janković, Bogdanović) 30:16; 5:2 Nikolić (Trifunović) 34:50; 5:3 Bogdanović (Bog. Janković, Đokić) 35:20; 6:3 Milovanović 39:59; 7:3 Raković (N. Janković) 44:01; 8:3 Filipović (N. Janković) 49:32 PP1; 9:3 Ristić (Ogrizović) 50:01; 9:4 Boj. Janković 57:19; 9:5 Bog. Janković (Boj. Janković) 58:03; 10:5 Brkušanin (Ristić) 59:20 PP1.

Partizan: Luković (14 odbrana), Ganić (8 odbrana) – Brkušanin (1+0), N. Janković (0+2), Milovanović (1+1), Filipović (3+0), Čuković – Komazec, Gabrić (0+2), Raković (1+2), Ristić (1+1), Ogrizović (2+1) – Pajević, Stojiljković, Terzić, N. Novaković, Dragović – Đuričić, L. Novaković (1+0), Belić (0+1), Deckovski.

Vitez: Fat (38 odbrana), Đukić (3 odbrane) – Dunda, Đokić (0+1), Bog. Janković (1+2), Boj. Janković (1+1), Bogdanović (1+1) – Nikolić (1+0), Trifunović (0+1), Tominović, Mitić, Orlov (1+0) – Radović, Živković, Denić, Gligorijević, Tešić – Vraštanović, Ljutovac

Povezana vest:  KUGLANJE, Superligaški karavan kreće 3. septembra