zene umag

Rukometašice Srbije i Nemačke odigrale nerešeno u Umagu

Ženske rukometne rerezentacije Srbije i Nemačke igrale su danas nerešeno 25:25 (13:13), u utakmici 1. kola turnira Kroacija kup u Umagu.
Vicešampionke sveta okupile su se u EHF nedelji i učešće na ovom turniru iskoristiće kao pripremu za prvenstvo Evrope, koje ih očekuje od 7. do 21. decembra u Hrvatskoj i Mađarskoj.
„Pošto nemamo vremena da neke stvari radimo na treningu, probali smo večeras na utakmici odbranu 3-2-1. Zadovoljan sam igrom i borbenošću igračica koje su pokazale na terenu“, izjavio je posle meča selektor Saša Bošković.
Sanja Damnjanović je ocenila da je srpski tim igrao bolje i da je zaslužio da pobedi selekciju Nemačke.
-U prvom poluvremenu imali smo mnogo promašenih zicera i mogli smo bolje da odigramo napad u zadnjih 10 minuta. Sutra igramo sa Poljskom, jakom ekipom, ali daćemo sve od sebe da dobijemo taj meč – kazala je Damnjanovićeva.
Rukometašice Srbije igraju protiv Poljske sutra od 17 sati, a u preostaloj utakmici sastaju se sa domaćinom Hrvatskom u subotu od 16 sati.

Povezana vest:  EP DANSKA 2014, Rukometaši Srbije danas kreću u odbranu srebra na EP