sul rastko jokicDva peta mesta srpskim strelcima – invalidima na SP u Sulu

Srpski strelci – invalidi osvojili su dva peta mesta u gađanju MK pištoljem na 50 metara (klasa SH 1 miks) na Šampionatu sveta (IPC) u nemačkom gradu Sulu.
Reprezentacija Srbije je sa 1.522 kruga (Jokić 526, Papaz 502, Radović 494) zauzela petu poziciju i za bronzu im je nedostajalo deset krugova. Zlato je pripalo Koreji sa 1.576, srebro Rusiji sa 1.540, a bronza Azerebejdžanu sa 1.532 kruga.
U pojedinačno finale, koje je vredelo 524 kruga, plasirao se kao peti Rastko Jokić sa 526 krugova. Finale je slabo počeo (prvi hitac 6,8) kasnije je gađao veoma solidno, ali je na kraju ostao peti sa 124,5 krugova. Slavio je Cevat Karagol (Turska) sa 181,4 kruga, ispred Valerija Ponomarenka (Rusija) sa 179,4 kruga, dok je bronza pripala Hu He Liju iz Koreje sa 159,2 kruga.
U konkurenciji 44 strelca, Živko Papaz je bio 28. sa 502 kruga, dok je Sredo Radović završio na 36. mestu sa 494 kruga.
Na Šamonatu sveta do sada su srpski strelci osvojili dve srebrne medalje: Dragan Ristić vazdušnom puškom ležeći (SH 2 miks) i reprezentacija Srbije u istoj disciplini.
Selekciji Srbije, pripala je vicešampionska titula sa 1.899,4 kruga (Ristić 639,2, Savanović 633,1, Vidić 627,1). Zlato je osvojila Koreja sa 1.900,5 krugova, dok su se bronzom okitili strelci Velike Britanija sa 1.899,2 kruga.
Dragan Ristić je do srebrne medalje došao sa 211,9 krugova. Finkinja Mina Sinika Leinonen na prvoj poziciji imala je 212 krugova, dok je bronzu osvojio Majkl Džonson iz Novog Zelanda sa 189,9 krugova.
Poslednjeg dana srpski strelac Laslo Šuralji takmičiće se MK puškom trostav u klasi SH 1.