djer zorana arunovic

Dva zlata, srebro i bronza prvog dana „Hungaria opena“ u Đeru

Srpski strelci blistali su prvog dana „Hungaria opena“ u Đeru u Mađarskoj osvojivši u jakoj konkurenciji dve zlatne medalje (pištoljem Zorana Arunović i puškom Milutin Stefanović), jedno srebro (Andrea Arsović – puška) i jednu bronzu (Milenko Sebić – puška).
Zorana Arunović je na impresivan način došla do zlata pištoljem sa čak 5,2 kruga više od olimpijske vicešampionke iz Londona Selin Gobervil (Francuska)! U finalu je gađala i Boranka Bobana Veličković i zauzela peto mesto. U osnovnom delu prva dva mesta osvojile su srpske takmičarke sa odlčnim rezultatima: Veličkovićeva 386, Arunovićeva 385. Za ulazak među osam i borbu za madalje bilo je potrebno, za ovaj deo sezone, „skupih“ 380 krugova.
U gađanju puškom Kragujevčanin Milutin Stefanović je ubedljivo trijumfovao ispred Italijana Marka De Nikola, a na postolju im se se pridružio i drugi srpski strelac Milenko Sebić. Stefanović je pre finala bio treći sa solidna 627,3 kruga.
Andrea Arsović je posle raspucavanja izgubila zlatnu medalju vazdušnom puškom. Posle 20 dijabola u finalu, imala je isti rezultat kao i Mađarica Julijana Miškolci – 208,2 kruga. Odlučivala je dodatna dijabola, Mađarica je pogodila 10,4, Arsovićeva 10,3 kruga i za 0,1 krug titula je pripala Miškolcijevoj. Arsovićeve je ušla u finale kao osma, ali je plej of gađala veoma sigurno. Posle 18 dijabola vodila je sa 0,1 krug (187,5:187,4) ispred Miškolci, ali je minimalnu prednost izgubila u poslednja dva hica: Arsović 10,5 i 10,2, Miškolci 10,4 i 10,4, rezultat je bio izjednačen i odlučila je „zlatna“ 21. dijabola.
U gađanju pištoljem za muškarce Dimitrije Grgić je zauzeo 29. mesto sa 561 krugom. Finale je vredelo 576 krugova. U osnovom delu najbolji je bio Pablo Karera (Španija) sa 582 kruga, a u finalu je pobedio Mauro Badaraki (Italija) sa 188,1 krug.
Na turniru učestvuju strelci iz Slovačke, Češke, Italije, Finske, Moldavije, Srbije, Francuske, Bugarske, Švedske, Španije, Švajcarske, Velike Britanije, Albanije, Hrvatske, Norveške i Ukrajine.
Rezultati, prvi dan „Hungaria opena“ u Đeru – vazdušna puška – muškarci: 1. Milutin Stefanović (Srbija) 207,7, 2. De Nikolo (Italija) 206,6, 3. Milenko Sebić (Srbija) 185,3 itd. Pre finala: 1. Peni (Mađarska) 630…3. Stefanović 627,3,…5. Sebić 624 …17. Stevan Pletikosić 615,6 krugova itd. Finale vredelo 622 kruga.
Žene: 1. Miškolci (Mađarska) 208,2 (10,4), 2. Andrea Arsović (Srbija) 208,2 (10,3), 3. Nardeli (Italija) 184,9 itd. Pre finala: 1. Nardeli 414,4…8. Arsović 412,7…13. Alina Sebić 410,8, 14. Ivana Anđušić Maksimović 410,7 itd. Finale vredelo 412,7 krugova.
Vazdušni pištolj – žene: 1. Zorana Arunović (Srbija) 202,4, 2. Gobervil (Francuska) 197,2, 3. Nemeš (Mađarska) 177,1…5. Bobana Veličković (Srbija) 136,5 krugova itd. Pre finala: 1. Veličković 386, 2. Arunović 385. Finale vredelo 380 krugova.

Povezana vest:  Gabrielu Dautoviću dve titule na Prvenstvu Vojvodine u Novom Sadu