stanislas vavrinkaAO 2015
Vavrinka u četvrtfinalu pobedom protiv Lopesa

Branilac titule na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu Švajcarac Sten Vavrinka plasirao se danas u četvrtfinale tog turnira pošto je pobedio 37. igrača sveta, Španca Giljerma Garsiju Lopesa sa 3:1 u setovima (7:6, 6:4, 4:6, 7:6).
Teniseri su u prvom setu napravili po dva brejka, pa je ta deonica rešena u taj-brejku, koji je četvrti igrač sveta Vavrinka dobio sa 7:2. On je stekao dva seta prednosti zahvaljujući brejku u trećem gemu, ali je Španac uzvratio u narednom setu i smanjio zaostatak.
Obojica su u četvrtom setu bili sigurni prilikom svojih servisa, pa je set rešen u taj-brejku u kome je Vavrinka spasio pet set lopti (10:8) i za tri sata i dva minuta igre izborio plasman među osam najboljih.
Vavrinka će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela petog tenisera sveta Keija Nišikorija iz Japana i Španca Davida Ferera, 10. igrača na ATP listi.

Povezana vest:  Aleksandra Krunić osvojila titulu u dublu u Sidneju