milos raonic press

AO 2015
Raonić posle pet setova pobedio Lopesa za četvrtfinale

Kanadski teniser Miloš Raonić plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu pošto je danas pobedio 14. igrača sveta, Španca Felisijana Lopesa sa 3:2 u setovima (6:4, 4:6, 6:3, 6:7, 6:3).
Osmi teniser sveta Raonić pobedio je za tri sata i osam minuta I postao prvi Kanađanin u Open eri od 1968. godine koji se plasirao u četvrtfinale Australijan opena.
Raonić je u prvom setu napravio brejk u 10. gemu, što mu je bilo dovoljno da povede u meču, a Lopes je uzvratio u drugom setu, brejkom u devetom gemu.
Kanađanin je ponovo poveo u meču, posle brejka u drugom gemu, a četvrti set odlučen je u taj-brejku, koji je Lopes dobio sa 9:7.
Lopes je u četvrtom setu spasio dve meč lopte. Raonić je nakon toga oduzeo servis protivniku u osmom gemu petog seta i izborio svoj prvi plasman u četvrtfinale grend slema u Melburnu.
On je tokom meča napravio 30 as udaraca i 81 „viner“.
Raonić će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela prvog igrača sveta Novaka Đokovića i Žila Milera iz Luksemburga, 42. tenisera na ATP listi.

Povezana vest:  DAVIS CUP 2011, Đoković stigao u Beograd, Nole: Umor me neće sprečiti da igram protiv Argentine