djokovic pobeda vimnbldon

Đoković konačno savladao Andersona, sledi Čilić

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Vimbldona, pošto je danas u osmini finala pobedio Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 6:7 (6:8), 6:7 (6:8), 6:1, 6:4, 7:5.
Đoković je posle dva dana uspeo da slomi otpor visokog Andersona, meč je prvo prekinut sinoć zbog mraka i slabije vidljivosti pri rezultatu 2:2 u setovima, a danas je kasnio sa početkom zbog pljuska u Londonu.
Srprski teniser je u nastavku duela imao dosta problema prilikom svog servisa, za razliku od Andersona, koji je lako dobijao gemove.
Ključni detalj dogodio se u 11. gemu pri rezultatu 5:5 kada je Anderson napravio duplu servis grešku i omogućio prvom reketu sveta brejk loptu. Đoković je sjajnim riternom iskoristio šansu i u narednom gemu odservirao za pobedu.
Njegov protivnik u borbi za polufinale biće Hrvat Marin Čilić, koji je pobedio Amerikanca Denisa Kudlu u četiri seta – 6:4, 4:6, 6:3, 7:5

Povezana vest:  Saopštenje Teniskog saveza Srbije povodom suspenzije VIktora Troickog