Vozač Honde Dani Pedrosa bio je najbrži u današnjim kvalifikacijama za trku Moto GP šampionata za Veliku nagradu Katalonije.

Domaći motociklista Pedrosa stazu je prešao za 1:43,870 minuta i bio je za tri desetinke brži od Horhea Lorenca iz Dukatija. Sa trećeg mesta startovaće Danilo Petruči iz Okto Pramak Dukatija čije vreme je bilo 1:44,220 minuta.

Povezana vest:  Borković drugi i u Francuskoj u okviru Evropskog šampionata na brdskim stazama

Aktuelni svetski šampion iz Honde Mark Markes u dva navrata je pao tokom kvalifikacija i startovaće s četvrtog mesta. Pobednik prošle trke u Italiji Andrea Dovicioso iz Dukatija zauzeo je sedmo mesto, dok je vodeći u generalnom plasmanu Maverik Vinjales iz Jamahe deveti.

Višestruki svetski prvak Valentino Rosi iz Jamahe zauzeo je 13. mesto s vremenom 1:44,661.