Ana BajicTEKVONDO
Dva zlata drugog dana na EP za mlade

Na Evropskom prvenstvu za mlade seniore (do 21 godine) u tekvondou, koje se održava od 26 do 28 septembra u Austriji (Insbruk), Ana Bajić (do 73 kg) i Draško Jovanov (do 87kg) osvojili su zlatne medalje!
Osvajačica bronzane evropske i svetske seniorkse medalje je na startu pobedila Špankinju Paru sa 2:0, zatim Nemicu Brendl 13:1, u polufinalu je bila bolja Francuskinje Mari Pule 8:2, a u finalu je bila ubedljiva 6:2 protiv Poljakinje Krzemineiecke.
Za Draška je ovo izuzetan uspeh, i prva velika medalja u karijeri. On je na startu bio bolji od Šnaca Hernandeza sa 14:4, u borbi za medalju bio je bolji od Slovaka Jereba sa 15:7, u polufinalu je savladao Tučina Kuruca na zlatan poen u četvrtoj rundi, dok je u finalu pobedio Supulskog sa 5:3.
-Čestitam Drašku i Ani, od njih sam očekivao visok plasman. Imali su teške mečeve i na sjajan način rešavali svaku borbu. Sa ova dva zlata i Marijinom bronzom od prvog dana, napravili smo još jedan najbolji ekipni rezultat do sada na ovom takmičenju – istakao je Dragan Jović, sportski direktor. – Ostao je još jedan dan i takodje na tatami izlazi jaka postava od kojih takodje imamo visoka očekivanja. Violeta Babić je već osvajala medalje na ovom šampionatu i nadamo se da će to ponoviti. U timu je i Tijana Bogdanović, kojoj je ovo prvi nastup za reprezentaciju do 21 godine, dok je Minić već bio viceprvak Evrope.
Borislav Krstić, Draškov klupski trener, bio je uveren od starta da će se njegov pulen kući vratiti sa zlatom oko vrata.
-Ovo je naš najbolji klupski rezultat, ali i reprezentativni na ovom turniru. Zadovoljan sam kako se Draško borio, ali i prezentovanjem celog srpskog tima koji je napravio izuzetnu atmosferu, pa bih se svima i zahvalio. Naporno smo radili i zalsužili smo ove uspehe – istakao je trener „Zmaja“, ali i jedan od nacoalnih trenera.
-Izuzetno sam zadovoljan postignutim rezultatom. Najjači utisak je na mene ostavila polufinalna borba sa favorizovanim Turčinom koju sam dobio na zlatan bod. U finalu nisam mogao da izgubim jer tu se ne odustaje, samo može da se pobedi kao što bi mi rekli – treniraj, budi naj, budo zmaj. Ja sam to postao – srećan je Draško Jovanov posle pobede.
Trener Ane Bajić, Darko Kukić je izuzetno zadovoljan rezultatom budući da je pred Anom teška sezona.
-Nije bilo lako doći do zlatne medalje, ali smo znali da će biti mnogo težak put do finala – istakao je Kukić.
Iako iskusna u osvajanju velikih medalja, Ana ne skida osmeh sa lica.
-Posle svetske i evropske medalje stigla je konačno i najsjajnija. Više sam nego srećna, na neki način sam i očekivala ovaj rezultat. Bilo je naporno doći do finala, drago mi je što sam ostvarila cilj. Želim da se zahvalim mom treneru Darku Kukiću koji je nio uz mene, kondicionom treneru Branku Popoviću, Olimpijskom komitetu Srbije, Savezu Srbije kao i celom timu koji me je podržao. Čestitam i Drašku na zlatu, i želim sreću ostatku tima- rekla je Ana Bajić.
Vanja Stanković (do 53kg) je poražena u borbi za medalju. U prvom kolu je bila slobodna, zatim je savladala Beloruskinju Krišniove 6:4, dok je izgubila od Čorbanove iz Bugarske 9:3.
Aleksandra Radmilović (do 57kg) pobedila je Grkinju Kontou 1:0, a zatim je poražena od Portugalke Čune 4:2.
Nikola Vučković (do 63kg) je savladao Portugalca Fereiru sa 15:9, dok je zatim izgubio od Španjolca Pereza 10:2.
Bojan Arbutina (do 68kg) izgubio je od Sutrijanca Frankforda 6:5.