branislav ivanovic slavlje

Čelsi siguran na startu, Ivanović strelac

Fudbaleri Čelsija savladali su večeras na gostujućem terenu ekipu Barnlija sa 3:1, u poslednjoj utakmici 1. kola engleske Premijer lige. Tim Žozea Murinja od starta šampionata najavio je borbu za titulu. Slavio je ubedljivo i sigurno nakon odlične igre u prvom poluvremenu, kada su pala sva četiri pogotka.
Domaćin je neočekivano poveo u 14. minutu, međutim, „plavci“ su veoma brzo preuzeli inicijativu, zagospodarili terenom i nakon što je Dijego Kosta postigao debitantski gol u Premijer ligi lako napravili preokret.
Kreator igre Sesk Fabregas asistirao je najpre Širleu za vođstvo londonskog kluba, a nakon što je izveo korner na pravom mestu našao se srpski defanzivac Branislav Ivanović i udarcem iz blizine postavio konačan rezultat.
U drugom delu susreta tempo je opao, a gosti su rutinski sačuvali stečenu prednost.
Pored Ivanovića, svih 90 minuta u ekipi Čelsija odigrao je i drugi reprezentativac Srbije, Nemanja Matić.
Barnli – Čelsi 1:3 (Arfild 14 – Kosta 17, Širle 21, Ivanović 34)
Odigrano juče:
Njukasl – Mančester Siti 0:2, Liverpul – Sautempton 2:1.
Odigrano u subotu: Mančester Junajted – Svonsi 1:2, Lester – Everton 2:2, Kvins Park Rendžers – Hal 0:1, Stouk – Aston Vila 0:1, Vest Bromvič Albion – Sanderlend 2:2, Vesthem – Totenhem 0:1, Arsenal – Kristal Palas 2:1.

Povezana vest:  Sporting pobedio Bragu na penale i osvojio portugalski kup