Fudbaleri Borusije iz Dortmunda počeli su danas takmičenje u novoj sezoni u Bundesligi pobedom protiv Majnca od 2:1, dok je Volfsburg u prvom kolu pobedio Augsburg sa 2:0.

Oba gola za vicešampiona Nemačke Borusiju Dortmund postigao je Pjer Emerik Obamejang, u 17. i 89. minutu iz jedanaesterca. Konačan rezultat postavio je Jošinori Muto u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Povezana vest:  Crvena zvezda pobedila OFK Beograd i obezbedila titulu

Fudbaleri Volfsburga pobedili su na gostujućem terenu Augsburg sa 2:0 i to je jedina pobeda gostujućeg tima u današnjim utakmicama prvog kola Bundeslige. Golove su postigli Danijel Didavi u 35. minutu i Rikardo Rodriges u 89. minutu.

Ajntraht je na svom terenu u Frankfurtu pobedio Šalke sa 1:0, golom Aleksandra Mejera u 13. minutu.

Fudbaleri Kelna pobedili su na svom terenu Darmštat sa 2:0, dok su Hamburg i Ingolštat odigrali nerešeno 1:1.

Povezana vest:  Srbija u grupi sa Nemačkom, Danskom i Českom

Večeras igraju još Borusija Menhengladbah-Bajer Leverkuzen.

Fudbaleri Bajerna juče su počeli odbranu titule ubedljivom pobedom protiv Verdera od 6:0.