Fudbaleri Vojvodine pobedili su večeras u Novom Sadu subotički Spartak s ubedljivih 5:0 u poslednjoj utakmici sedmog kola Super lige Srbije.

Ekipa iz Novog Sada je druga na tabeli sa 16 bodova, tri manje od prvoplasirane Crvene zvezde, ali i sa utakmicom manje. Na drugoj strani, Spartak je na petoj poziciji sa 12 osvojenih bodova.

Goleadu na Karadjordju otvorio je Filip Malbašić u 13. minutu, a na 2:0 je povisio Nikola Ašćerić u 31. minutu. Aleksandar Paločević je postigao treći gol za Vojvodinu u 61. minutu, a seriju golova je sa dva pogotka završio Lazar Zličić u 77. i 85. minutu.

U Super ligi Srbije sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.