Fudbaleri Viljareala pobedili su večeras na svom terenu Las Palmas sa 2:1, u utakmici devetog kola španskog prvenstva i popeli se na treće mesto na tabeli.

Las Palmas je poveo u 31. minutu golom iz voleja Kevina Prinsa Boatenga, posle lepe akcije i dodavanja saigrača Tanausua. Viljareal je izjednačio golom iz penala Nikole Sansonea u 64. minutu, a pobedu domaćem timu doneo je Sedrik Bakambu u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Povezana vest:  Džerard, Suares i Staridž nominovani za najboljeg igrača

Viljareal je ostvario petu prvenstvenu pobedu i pored Real Madrida jedina je neporažena ekipa u španskom prvenstvu ove sezone. Viljareal je treći na tabeli sa 19 bodova, koliko ima i drugoplasirana Barselona, dok bod više ima Sevilja na prvom mestu.

Las Palmas je u poslednjih pet utakmica bez pobede i zauzima deveto mesto na tabeli sa 12 bodova.

Povezana vest:  ENGLESKA LIGA, Rezultati utakmica 22. kola i tabela engleske Premijer lige