Fudbaleri Fiorentine pobedili su večeras „fenjeraša“ Palermo sa 2:1, u 15. kolu Serije A, a do trijumfa su došli golom u nadoknadi vremena.

Fiorentina je povela u 33. minutu iz penala, koji je dosuđen zbog igranja rukom u šesnaestercu. Jedanaesterac je izveo Federiko Bernandeski. „Viola“ je samo pet minuta kasnije ponovo zatresla mrežu, ali gol nije priznat zbog prethodnog faula.

Povezana vest:  Uefa pokrenula novi diciplinski postpuak protiv Zvezde

Fiorentina je do poluvremena imala još dve dobre šanse, ali ih nije iskoristila. Početkom drugog poluvremena Mato Jajalo je doneo Palermu izjednačenje sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Fiorentina je posle toga imala kontrolu, ali nije uspela da stvori nijednu izglednu šansu sve do 93. minuta, kada je Kuma Babakar ispratio korner i glavom iz blizine postigao pobednički gol.