Fudbaleri Barselone pobedili su danas na svom terenu Atletik Bilbao sa 3:0, u utakmici 21. kola španskog prvenstva i prišli na bod zaostatka za vodećim Real Madridom.

Trener Barselone Luis Enrike pružio je priliku Paku Alkaseru, koji je bio u prvoj postavi, a on je postigao gol u 18. minutu, posle asistencije Nejmara. To je njegov drugi gol, ali tek prvi u prvenstvu otkako je u avgustu iz Valensije prešao u Barselonu za 30 miliona evra.

Povezana vest:  Milošević: Karadžić ima apsolutnu podršku

Enrike je Alkaseru pružio priliku pošto je želeo da odmori Luisa Suaresa, dok je Lionel Mesi igrao 64. minuta.

Vođstvo je udvostručio Mesi u 40. minutu golom iz slobodnog udarca. To je bio njegov 27. gol iz slobodnog udarca i najbolji je u tom segmentu u istoriji kluba, pošto je pretekao Ronalda Kumana.

Mesi je tako postigao 16. gol u prvenstvu i izjednačio se sa Suaresom na prvom mestu liste strelaca.