Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas na svom terenu Espanjol sa 2:0, u utakmici 23. kola španskog prvenstva i stekli četiri boda prednosti nad Barselonom.

Real je bio bolji od početka, stvarao je prilike i kontrolisao igru i bez većih problema ostvario četvrtu uzastopnu pobedu u ligi.

„Kraljevski“ klub je poveo u 33. minutu golom Alvara Morate, na asistenciju Iska. To je bio 11. gol Morate ove sezone.

Povezana vest:  Taunsend suspendovan na četiri meseca zbog klađenja

Minut pre vodećeg gola, poništen je pogodak Kristijana Ronalda zbog ofsajda.

Konačan rezultat postavio je Garet Bejl u 83. minutu. Velšanin se vratio u tim posle tromesečne pauze zbog povrede skočnog zgloba i postigao šesti gol u prvenstvu.

Real je danas postavio novi klupski rekord, pošto je postigao najmanje jedan gol na 42 uzastopne utakmice.

Povezana vest:  Pari Sen Žermen ispustio pobedu u Sent Etjenu

Real je ostvario 16. pobedu u prvenstvu i na prvom mestu na tabeli ima 52 boda, četiri boda više, ali i utakmicu manje od Barselone. Espanjol je pretrpeo drugi uzastopni poraz i zauzima deveto mesto sa 32 boda.