Fudbaleri Vojvodine pobedili su danas u Subotici Spartak sa 4:1 u 22. kolu Super lige Srbije, prvom u prolećnom delu sezone.

Vojvodina je ovako zadržala tri boda zaostatka za drugoplasiranim Partizanom, dok je Spartak sedmi na tabeli, sa istim brojem bodova, ali i boljom gol-razlikom od Radničkog.

Novosađani su poveli već u petom minutu golom Dejana Melega, da bi u 54. povisli na 2:0. Ognjen Mudrinski vratio je Spartak u igru pogotkom u 57, da bi Filip Malbašić dva minuta posle toga povisio na 3:1, i tako krunisao period od pet minuta u kome su viđena tri gola.

Tačka na meč stavljena je u 86. minutu, kada je posle kornera nastala gužva u šesnaestercu Spartaka. Lopta je na putu za mrežu zakačila više igrača, a gol je pripisan Mariju Maslaću.

Junak meča bio je golman Vojvodine Emil Rockov, koji je u više navrata odbranio sjajne šuteve, a vadio je i loptu iz ćoškova.

Povezana vest:  Runi izjednačio klupski rekord po broju golova za Mančester junajted